Чому червоніють очі.

Почервоніння очей може виникнути з різних причин: від звичайного перенапруги до серйозного захворювання. І якщо в одному випадку причину усунути легко (наприклад, просто виспатися або обмежити час просиджування біля комп'ютера), то в іншому потрібно комплексне лікування. Тому слід обов'язково з'ясувати, чому червоніють очі , і при необхідності вчасно звернутися до лікаря.
Тривалий перегляд серіалів по ТБ або відео на моніторі комп'ютера може легко стати причиною почервоніння очей. Лікарі в цих випадках говорять про недостатнє слезообразованія, або синдромі «сухого очі ». Цей же синдром може спостерігатися, якщо протягом тривалого часу перебувати в приміщенні, де встановлений кондиціонер. З сухістю очей боротися нескладно: пийте більше чистої води (до 2-х літрів на добу), частіше моргайте і ні в якому разі не тріть очі . При необхідності можна вдатися до крапель штучної слези.Прічіной почервоніння очей може стати лопнув посудину, лікарі називають це субкон'юнктивальна крововиливом. Судини в області очей часто лопаються у гіпертоніків і діабетиків, але подібне може трапитися і з абсолютно здоровими людьми. Наприклад, під час сильної блювоти, надривного кашлю, при підйомі важких предметів, у жінок - в період пологів. Залите кров'ю очне яблуко має досить страхітливий вигляд, однак неприємних відчуттів воно, як правило, не викликає (окрім морального дискомфорту) і проходить без сліду через 1-3 неделі.Глаза можуть реагувати почервонінням на алергени - пилок рослин, пил, косметику, бензин, ацетон, а також спеції. В цьому випадку можливі ускладнення у вигляді гострого або хронічного кон'юнктівіта.Некоторие люди не можуть носити контактні лінзи - їх очні яблука червоніють, виникає «ефект піску» в очі х, різь. Нерідко причиною цього є неправильно підібрані лінзи, а в окремих випадках - індивідуальна непереносімость.Наконец, очі можуть сильно червоніти на різкому вітрі, яскравому сонці, при тривалому плачі, при попаданні в очі чужорідного тіла і т.д.Однозначно викликають періодичне почервоніння очей такі захворювання, як глаукома, астигматизм, астенопія (стомлюваність), епісклерит, кератит, склерит та ін. Під час гострих нападів слід негайно звернутися до лікаря. Він або госпитализирует вас, або випише каплі.Прі покраснении око, не викликаному захворюваннями, можна скористатися рецептами народної медицини. Наприклад, накласти на повіки картопляний компрес з протертою сирої картоплі, вологі пакетики спить чаю або кружечки свіжого огірочка. Допомагають промивання з відвару ромашки аптечної (1 ч.л. на 0,5 л окропу). Якщо почервоніння не проходить, потрібно терміново відправлятися на прийом до лікаря.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iVb0WeBWAig
Очі - дуже ніжний і крихкий орган, проте, вони щоденно виконують величезну роботу. У більшості людей вони «трудяться» практично на знос, пропускаючи через себе величезну кількість інформації. Перенапруження є найбільш поширеною причиною почервоніння очей. Але, на жаль, далеко не єдиною.
Почервоніння очей, навіть якщо не є ознакою серйозного захворювання - це достатня причина, щоб звернути на них найпильнішу увагу. Якщо ви постійно сидите за комп'ютером або «запоєм» читаєте книги, то навряд чи захочете відмовитися від цього задоволення або необхідності, але все-таки не забувайте про те, що ваші очі вимагають догляду. Намагайтеся частіше відволікатися від пильної перегляду сторінок, моргайте, виконуйте вправи для очей хоча б по кілька хвилин на день. Купуйте спеціальні окуляри і найголовніше - тримайте свої очі відстань не менше 30 см від екрана чи друкованої сторінки. Краплі для зняття втоми очей, а також чайна заварка теж допоможуть вам поліпшити їх стан. До речі, неправильно підібрані окуляри або небажання їх носити теж призводить до почервоніння очей через надмірне м'язового напряженія.Другая дуже поширена причина червоності очей - кон'юнктивіт, запалення слизової оболонки. Зазвичай він супроводжується й іншими симптомами - палінням, свербінням, надмірним утворенням сліз, виділенням густого секрету і т.п. Причинами цього захворювання можуть бути різні вірусні та бактеріальні інфекції, а також алергія. Почервоніння очей може проявитися як ускладнення при застуді або грипі. Якщо вам не пощастило і уникнути кон'юнктивіту не вдалося, постарайтеся не відкладати візит до офтальмолога. Лікувати інфекції самостійно не найкращий варіант. Зверніться до лікаря - вилікуєтеся днів за п'ять; затягнете - кон'юнктивіт може прийняти приховану форму.Останнім разі якщо кон'юнктивіт викликаний алергією, доведеться звернутися до відповідного спеціаліста. Перш за все, слід знайти алерген, постаратися усунути його або зменшити вліяніе.Другімі причинами почервоніння можуть бути як зовнішні подразники (вітер, дим, сигарети, надмірна сухість в приміщенні, відвідування лазні, яскраве сонячне світло, чужорідне тіло), так і внутрішні - алкоголь , недосипання, нестача вітамінів, харчове отруєння) і пр. Після того, як ви усунете вплив цих подразників, ваші очі прийдуть в норму. Почервоніння очей може проявлятися також при поганій згортання крові, цукровому діабеті, різких перепадах артеріального тиску, глаукомі або астигматизмі (теж наслідок перенапруги). В цьому випадку треба боротися з причинами захворювань.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=d2ngQcRsg8Q