Чому ковтати боляче.

Практично у кожної людини хоча б раз в житті боліло горло. Але у одного цей недуга минає самостійно, а в іншого біль ставати нестерпним. Це сигнал про те, що йде розвиток серйозного захворювання. В цьому випадку необхідно звернутися до лікаря, який зможе виявити причину і призначить відповідне лікування.
Серед причин болю в горлі найбільш поширені дві основні. Хвороботворні мікроорганізми, які викликають ураження глотки. І вплив подразників зовнішнього середовища: куріння, мікротравми, термічний вплив при прийомі дуже гарячої або холодної піщі.Прічіни болів в горлеОстрий фарингіт. При цьому захворюванні запалюється слизова оболонка глотки через вірусне ураження верхніх дихальних шляхів. З'являються хворобливі відчуття в горлі, легке нездужання. Біль не сильна, виникає першіння, поколювання, особливо в момент проковтування слини. Під час прийому теплої їжі або рідини ці ознаки можуть слабшати. Іноді можна відчувати стікання по задній стінці глотки зайвого кількості слизу, що провокує кашель. Якщо приєднується бактеріальна інфекція, то відкашлює слиз ставати жовто-зеленою. При огляді слизова оболонка глотки має червоний цвет.Ангіна - гостре інфекційне захворювання, яке може бути викликане бактеріями: стафілококами або стрептококами. При цьому захворюванні запалюються піднебінні мигдалини. Хвороба починається з підвищення температури, з'являється слабкість, турбує сухість і сильний біль в горлі, яка може віддаватися в шию і вухо. Часто під щелепою збільшуються лімфовузли. Існує декілька різновидів ангіни. Коли при огляді порожнини рота мигдалини запалені і їх поверхня покрита слизом, то це - катаральна ангіна. Якщо мигдалини червоні і на них видно біло-жовті крапочки (нагноєння фолікулів), то це - фолликулярная ангіна. Якщо на мигдалинах помітні жовтуваті плівчасті нальоти, які розташовуються місцями або покривають всю поверхню і виходять з лакун, то це - лакунарна ангіна. Також причиною болю в горлі є такі захворювання як: тонзиліт - відрізняється збільшенням мигдалин, інфекційний монокулез - визначається за аналізом крові, дифтерія, при якій горло покривається сірою плівкою. Зустрічається дуже рідко.
Запалення піднебінних мигдалин завжди викликає хворобливі відчуття. Але іноді вони настільки сильні, що доставляють нестерпний біль при кожному ковтання слини. Однак за допомогою комплексу теплових процедур можна позбутися болю в досить короткий термін.
Щоб позбутися від запалення мигдалин, використовуйте теплові процедури, які мають протимікробну і протизапальну дію. А саме інгаляції, полоскання горла теплим розчином, гаряче питво. Для цієї мети прекрасно підходять трав'яні отвари.Для приготування трав'яного відвару заваріть найдоступніше і широке в застосуванні засіб - ромашку. Вона прекрасно знімає запалення мигдалин. Залийте в чайник для заварювання 4 ст.л. рослини 2 склянками окропу. Укутайте його в тепло, щоб відвар добре настоявся. Через 10-15 хвилин, коли він трохи охолоне, зробіть з нього спочатку інгаляціі.Во час інгаляції вдихайте пар ротом з носика чайника, а видихайте носом. При цьому сядьте зручно або нахиліть голову так, щоб напрямок пара було на мигдалини. Чи не випускайте носик чайника з рота, щоб пара не йшов. При необхідності зробіть короткий перепочинок. Продовжуйте процедуру близько 5-7 хвилин (по відчуттю) .Після інгаляції невелику кухоль процеженного відвару ромашки в гарячому вигляді випийте дрібними ковтками. Відвар, що залиште для полоскання. Він повинен бути в міру теплим. Виконуйте комплекс з цих процедур не менше 3 разів на день, а при сильному запаленні - 5 разів. Щоразу заварюйте новий відвар. Для інгаляцій і полоскання горла також можете використовувати евкаліпт, розмарин, хвойний відвар, звіробій і календулу або суміш цих рослин. Зазвичай двох-трьох днів достатньо, щоб зняти запалення мигдалин і позбутися від болю в горлі. Для досягнення більшого ефекту 3-4 рази на день розсмоктуйте чайну ложку меду, а також льодяники з антисептиком і таблетку фарінгосепта.Кроме місцевого впливу на мигдалини проводите загальне зміцнення організму і підвищення його енергетики. Для цього робіть гарячі ножні ванни (краще на ніч), приймайте вітаміни, особливо вітамін С, пийте вітамінізовані напої - соки, компоти, чай з медом і лимоном, тепле молоко з медом.