Чому не вистачає віртуальної пам'яті.

Повідомлення про брак віртуальної пам'яті може служити попередженням про можливе припинення всіх операцій, виконуваних операційною системою. Це загрожує втратою даних користувача, а тому визначення причин, що викликають брак пам'яті , стає одним з першочергових завдань.
Комп'ютер використовує два типи пам'яті - ОЗУ (оперативне запам'ятовує) і віртуальну пам'ять. Виконання будь-якої програми пов'язано з використанням пам'яті ОЗУ, але при нестачі оперативної пам'яті система здатна тимчасово перемістити певний обсяг інформації в спеціальний файл підкачки, який представляє з себе віртуальну пам'ять комп'ютера. Таким чином, використання віртуальної пам'яті - це переміщення даних в файл підкачки і назад в оперативну пам'ять. Основною причиною нестачі віртуальної (а часто і оперативної) пам'яті є робота більшої кількості програм, ніж це передбачено встановленим обладнанням. Іншою поширеною причиною нестачі пам'яті може стати постійне востребование даного ресурсу певною програмою, - так звана витік пам'яті . Подібна проблема може привести як до зниження швидкодії комп'ютера, так і до неправильної роботи деяких пріложеній.Решеніем проблеми може стати збільшення обсягу файлу підкачки, що виконується користувачем вручну. Для здійснення операції необхідно натиснути кнопку «Пуск» і перейти в пункт «Панель управління», вибрати підпункт «Система й обслуговування" і розкрити посилання System. Вказавши «Додаткові параметри системи», необхідно перейти на вкладку «Додатково» діалогового вікна і натиснути кнопку «Налаштування» в розділі «Продуктивність». Перейшовши на вкладку «Додатково», слід натиснути кнопку «Змінити» в групі «Віртуальна пам'ять» і зняти прапорець на полі «Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки». Після цього необхідно задати диск, що містить файл підкачки, і решта необхідні розміри самого файлу. Слід підтвердити виконання команди натисканням кнопки «Встановити» і зберегти внесені зміни, натиснувши кнопку OK.Необходімо враховувати, що збільшення віртуальної пам'яті комп'ютера може привести до зменшення швидкості роботи програм. Це пов'язано з великим, порівняно з ОЗУ, проміжком часу, необхідним для зчитування інформації з жорсткого диска.
Простежте скільки пам'яті використовується. Напевно, під час роботи з ноутбуком, ви відкриваєте декілька додатків. І кожне займає певну кількість оперативної пам'яті. Якщо пам'яті не вистачає система Windows може використовувати жорсткий диск - віртуальну пам'ять або файл підкачки.
Інструкція
1
Для початку подивіться, чи є на вашому диску вільне місце. У вікні провідника клацніть правою кнопкою миші по значку накопичувача і виберіть пункт «Властивості» (Properties). Якщо обсяг вільного простору становить менше 10%, то скористайтеся кнопкою «Очищення диска» (Disk Cleanup). Або вручну перенести файли на автономне сховище, а також ви можете видалити непотрібні програми.
2
Якщо ж справа не у відсутності вільного місця, можливо ви невірне задали параметри самої віртуальної пам'яті. Клацніть правою кнопкою по значку «Мій комп'ютер» (My Computer) і виберіть в меню пункт «Властивості» (Properties). Перейдіть у вкладку «Додатково» (Advanced) і клацніть в панелі «Швидкодії (Performance) по кнопці« Параметри швидкодії »(Settings). У діалоговому вікні перейдіть у вкладку «Додатково» (Advanced). Далі в панелі «Віртуальна пам'ять» (Virtual memory) натисніть кнопку «Змінити» (Change). Потім знайдіть параметр «System managed size», виділіть його і натисніть ОК. Щоб уникнути настирливих попереджень, ви можете натиснути кнопку ОК тричі.
3
Безсумнівно, найкращим рішенням нестачі пам'яті буде підключення додаткових модулів. Але також можна збільшить і файл підкачки. Але в цьому випадку вам доведеться звикати до "гальмах" свого комп'ютера. Для цього зайдіть в «Пуск (Start) -> Настройки (Settings) -> Панель управління (Control Panel) -> Система (System)». виберіть вкладку «Додатково» (Advanced), в панелі «Швидкодія» (Performance) натисніть «Параметри» (Settings) і «Змінити» (Change) в панелі «Віртуальна пам'ять» (Virtual memory) .В вікні виберіть опцію «Особливий розмір »(Custom size) і вкажіть максимальний розмір файлу.