Чому скуповують монети.

Люди, далекі від нумізматики та колекціонування, можуть бути по-справжньому здивовані скупкою сучасних монет за високими цінами. Однак для обізнаних у цій галузі нічого дивного в цьому немає.
У першу чергу скупкою монет займаються колекціонери, також їх називають нумізматами, що не зовсім вірно. Колекція збирається виходячи з різних характеристик монет - країни звернення, року випуску, матеріалу, помилок, які були допущені при чеканке.Очень рідкісні монети користуються особливим попитом, і по-справжньому захоплені колекціонуванням люди готові купити їх за серйозні гроші. Великий суспільний резонанс був викликаний заявою СКБ-банку про скупку монет 2003 номіналом в 1, 2 і 5 рублів по 5000 рублів за одну штуку. Однак, як заявляють нумізмати, запропоновані банком ціни є заниженими, оскільки реальна вартість п'ятирубльової монети 2003 може становити близько 6000 рублів, двухрублевой - 8000, а рублевої - 10000. Той факт, що більшість подібних монет вже знаходиться в приватних колекціях, послужив причиною розцінювання деякими сторонами пропозиції СКБ-банку як своєрідного піар-хода.Монети, випущені в 2003 році, відрізняються від монет зразка 1997 року. По-перше, місцями помінялися написи «Банк Росії» і номіналу. По-друге, змінився розмір знаку монетного двору. По-третє, змінився стиль написання тексту і деяких інших елементов.Еті зміни були внесені в 2002 році. Тоді дані монети були викарбувані в Москві та Петербурзі для наборів нумізматів. Випуск монет у 2003 році не планувався. Однак монетний двір Санкт-Петербурга щороку карбував монети для наборів, з цієї причини йому було зроблено виняток. У зв'язку з тим, що випущені монети були визначено в нумізматичні набори, вони потрапили в оборот. Їх обмежена кількість і послужило причиною активної скупки монет колекціонерами. Отримати подібну монету в свою колекцію для більшості з них стало обов'язковою для виконання завданням.
Не так давно по країні пройшли чутки про те, що банки скуповують за високою ціною російські монети гідністю один, два і п'ять рублів, викарбувані на Санкт-Петербурзькому монетному дворі. За одну таку монету банки пропонували в межах п'яти тисяч рублів.
Інформація про те, що банки скуповують російські монети, достовірна, однак потребує уточнення. Про скупці російських монет першим заявив «СКБ банк», при цьому скуповувалися тільки монети 2003 номіналом один, два і п'ять рублів, викарбувані в Санкт-Петербурзі. Дані монети були випущені в невеликій кількості, тому являють собою нумізматичну рідкість. Банки давали за них по п'ять тисяч рублів, що начебто є досить непоганий сумою. Але яка реальна вартість цих монет? Щоб визначити її, досить звернутися до відповідних каталогах, які можна знайти і в інтернеті. З них випливає, що вартість рублевої монети 2003 коливається від 9 до 13 тисяч рублів, монети номіналом два рубля - від 12 до 15 тисяч рублів, п'ятирубльової монети - 5-7 тисяч рублів. Це стосується тільки монет, викарбуваних на Санкт-Петербурзькому монетному дворі. Визначити, де була випущена монета, легко, досить розглянути під збільшувальним склом клеймо монетного двору під лапкою орла на її аверсі (лицьовій стороні). Слід враховувати, що монета у відмінному стані може коштувати значно дорожче. Ви можете подивитися, як виглядають ці та інші рідкісні російські монети, перейшовши за посиланням в кінці статьі.Насколько виправдана для банку скупка таких монет? Враховуючи, що їх було випущено мало, реальна прибуток банку на їх скупці і подальшому перепродажі може бути дуже невеликий. У той же час, оголосивши про скупку таких монет, «СКБ банк» провів прекрасну рекламну акцію. Все говорить про те, що саме ця мета і була для банку головною. За рівнем капіталізації даний банк займає місце в шостому десятку списку російських кредитних організацій.Стоіт зазначити, що банки випускають інвестиційні та пам'ятні золоті та срібні монети, які можна як купувати, так і продавати. Такі монети ви, зокрема, можете побачити практично в будь-якому відділенні «Ощадбанку». Інвестиційні монети відрізняються тим, що при їх купівлі не треба сплачувати ПДВ. Враховуючи, що ціна на золото постійно зростає, вкладення коштів у золоті монети є хорошим способом збереження капіталу.