Як клеїти гіпсокартон. Як клеїти на стелю гіпсокартон.

Гіпсокартон - універсальний обробний матеріал. З його допомогою можна надати будь-яку потрібну форму стелі або стіни. Найбільш поширений спосіб кріплення гіпсокартону до основі - це металевий каркас. Але виявляється гіпсокартон можна кріпити і без використання профілю. Обклеюючи стіни листами гіпсокартону, можна вирівняти стіни, не скорочуючи внутрішній простір кімнати.
Інструкція
1
Щоб обклеїти стіни, купите звичайні аркуші, товщиною від 6,5 до 13 мм. Спочатку підготуйте поверхню. Для цього, очистіть її від шпалер, зніміть штукатурку, яка нещільно тримається на стіні, заґрунтуйте і закладіть ямки. Коли стіна висохне, зашкурити і покрийте її ґрунтовкою. Дочекайтеся висихання грунтовки. Стіна готова до обклеювання гіпсокартоном. Якщо вона була покрита олійною фарбою, хоча це трапляється все рідше, покрийте її спеціальною ґрунтовкою, наприклад «бетон-контакт».
2
Розведіть гіпсовий порошок до консистенції густої сметани. Він повинен добре триматися на аркуші, чи не стікаючи вниз. Нанесіть розчин «ковбасками» на поверхню листа через кожні 30-35 см, а також по всьому периметру аркуша. Робиться це кельнею або зубчастим шпателем.
3
Прикладіть лист до стіни і деякий час потримайте. Починати клеїти слід від будь-якого нижнього кута. Спочатку нижній ряд, потім верхній. Не забудьте між листами і підлогою залишити зазор 1-1,5 см на можливу деформацію при висиханні і в процесі експлуатації. Перед тим, як клеїти другий ряд гіпсокартону дочекайтеся повного висихання попереднього, навіть якщо вам потрібно приклеїти невеликий шматок. При стандартній висоті стелі досить одного ряду гіпсокартонних листів завдовжки 2,5 метра.
4
Якщо вам потрібно влаштувати тепло-, звукоізоляцію, то спочатку приклейте ізолюючий матеріал до гіпсокартону, а вже потім вищеописаним способом наклеюйте на стіну.
5
Якщо необхідно прокласти електропроводку, то перед обклеюванням вам необхідно буде розмітити місця прокладки електропроводів на стіні і продовбати по всій лінії розмітки штроби потрібної глибини і ширини. В них укладіть дроти, закріплюючи хомутиками через кожні півметра. Обов'язково зробіть гнізда в місцях, де будуть виходити розетки і вимикачі. Клеїти гіпсокартон потрібно, попередньо вирізавши в ньому потрібні отвори.
6
Коли вся обклеєна гіпсокартоном стіна висохне, достатньо буде прошпаклевать всі стики і нанести декоративне покриття: шпалери або фарбу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=axRyuABxk4U
Листи гіпсокартону зручно використовувати для вирівнювання поверхонь усередині приміщень. За допомогою цього матеріалу монтуються міжкімнатні перегородки, зводяться різні декорації. Він відрізняється високою міцністю, володіє теплоізоляційними характеристиками.
Вам знадобиться
  • - Гіпсокартон;
  • - будівельний клей.
Інструкція
1
Основних способів облицювання стін гіпсокартоном декілька - безкаркасний і каркасний. Якщо гіпсокартон буде кріпитися до стіни на клейову основу, спосіб вважатиметься безкаркасним. Каркасний спосіб передбачає монтаж листів на металевий профіль за допомогою саморізів.
2
Процес, який передбачає використання клею вимагає попередньої підготовки поверхні. Видаліть з неї стару фарбу, шпалери, штукатурку. Нерівну бетонну стіну необхідно заґрунтувати і вирівняти. Пам'ятайте, ретельно проведені попередні роботи кращим чином позначаться на подальші строки експлуатації гіпсокартону.
3
Підготуйте клей для гіпсокартону. Цей процес нічим не відрізняється від процесу змішування будь-яких інших будівельних сумішей. Візьміть відро і налийте води. Засипте сухий клей. Вставте в відро міксер, насаджений на дриль. Заважайте сухий клей з водою до отримання однорідної маси. Досипьте суху будівельну основу, якщо клей вийшов рідкий. Додайте воду, якщо маса вийшла дуже густий. Врахуйте, чим більше залишилося нерівностей на поверхні, тим більша кількість клею вам буде потрібно. Вирівнюйте стіни, орієнтуючись на показання рейкового рівня або довгого правила.
4
Наносите приготований клей на саму стіну за допомогою зубчастого шпателя, накидаючи на поверхню невеликими гірками. В ідеальному варіанті ці гірки повинні бути розподілені вертикальними рівними рядами на відстані приблизно 400 мм. Дуже важливо, щоб якісно приклеїлися краю і середина листа. Після нанесення клею починайте роботи з приклеювання гіпсокартону. Злегка притисніть лист до поверхні і переходите до процесу вирівнювання. Візьміть довгу рівну рейку і щільно притискайте лист до стіни. Контролюйте його рівне становище рівнем. Надлишки клею можна прибрати за допомогою шпателя або розмазати по стіні в місці, де буде клеїтися наступний лист гіпсокартону.
5
Скористайтеся спеціальними маяками. Їх можна придбати або виготовити з того ж гіпсокартону. Наріжте його невеликими шматочками. Приклейте маяки до стіни по периметру, а також посередині встановлюваного листа. Виконуючи ці роботи, використовуйте рейковий рівень і рулетку. Гіпсокартон вважається екологічно чистим матеріалом. Тому безпечний для використання в дитячих кімнатах. Термін служби якісних листів гіпсокартону, за умови правильно виконаних робіт, 10-15 років.
Зверніть увагу
Гіпсокартон - матеріал, який складається з вогнетривкої гіпсу і облицьований декількома шарами картону. Тому терміни служби аркушів дуже залежні від вологості в приміщенні.
Корисна порада
В процесі проведення робіт не нехтуйте засобами захисту. Наприклад, від попадання сміття в очі вас захистять спеціальні окуляри.