Як різати гуму.

Багато старих гумові речі, наприклад, старі покришки, можуть знайти друге життя в руках народних умільців. Найскладніше у створенні таких виробів - це розрізати її необхідним чином. Якщо ви хочете легко і просто навчиться різати гуму , практично не витрачаючи зусиль, прислухайтеся до нескладних порад.
Вам знадобиться
  • - гострий ніж;
  • - солярка, гас, мило, вода;
  • - електроінструменти;
  • - струна для різання автоскла;
  • - сокиру.
Інструкція
1
Візьміть гострий ніж - це може бути шевський, мисливський або звичайний кухонний ніж з хорошої сталі. Також можете скористатися монтажним ножем для різання лінолеуму, але врахуйте обмеження в довжині лез - він підійде тільки для гуми невеликої товщини.
2
Розтягніть гуму або просто загніть в тому місці, де збираєтеся різати. Якщо збираєтеся розрізати покришку, притримуйте її ногою, щоб розрізані краю не затискали полотно ножа.
3
Почніть різати гуму , при цьому загинайте те місце, яке будете різати. Для того, щоб ніж йшов легко, змочуйте його мильною пастою, виготовленою з розвареного в воді мила. Якщо пасти під рукою немає, використовуйте для змащення гас, солярку, мильну або звичайну воду.
4
Велику по площі і товсту гуму розріжте ножівкою з дрібним полотном, при цьому змочуйте її соляркою або гасом.
5
Для прискорення процесу використовуйте циркулярну пилку, шабельну пилу, електролобзик, болгарку. Будьте гранично обережні при цьому, так як в невмілих руках різка електроінструментом може стати небезпечною. Добре закріпіть гуму , обов'язково розтягуйте або загинайте полотно, інакше ножі просто застрягнуть в ній.
6
Для легкого та фігурного різання гуми скористайтеся струною для вирізання автоскла або спеціальним різаком, таким чином можна навіть вирізати додаткові протектора в шинах (для збільшення прохідності). Перед різкою обов'язково вимийте гуму і звертайте увагу на правильне регулювання струму.
7
Якщо ви добре вмієте користуватися сокирою, спробуйте гуму рубати, цей спосіб підійде навіть для товстої щільної гуми. Для цього натягніть її на потужну плаху, намітьте лінії розрізу і хорошим гострою сокирою її розрубите. При цьому важливо не промахнутися.
Корисна порада
Якщо в гумі є хорди зі сталі, перекушуйте їх потужними бокорезами. Потім продовжуйте резку.