Чому погано працює зв'язок.

Хто не стикався з низькою якістю зв'язку? Сильні шуми, спотворений голос, повільно працюючий інтернет, доступ до якого періодично пропадає - все це знайоме кожному, хто коли-небудь користувався засобами зв'язку. Але чому ж погано працює зв'язок ?
Інструкція
1
Якість передачі даних, здійснюваної з того чи іншого каналу, може погіршуватися як з вини користувача або оператора, так і з причин, не залежних від них. Досить поширеною помилкою абонентів операторів стільникового зв'язку є використання мобільного телефону в підвальному приміщенні, підземному переході, ліфті з металевими стінками. Також не слід забувати, що багато житлові будинки побудовані із залізобетону. Цей матеріал екранує електромагнітне випромінювання в дещо меншій мірі - в такому будинку деколи достатньо переміститися з апаратом всього на півметра, щоб прийом різко поліпшився. До того ж, в залізобетонному будинку утруднений прийом дециметрових телеканалів на кімнатну антену - в цьому випадку її необхідно піднести до вікна.
2
На проходження радіохвиль в різних діапазонах впливають погодні умови і навіть час доби. В основному це вплив помітно на радіомовних діапазонах - ДВ, СВ, КВ, в значно меншій мірі - на УКВ. Сонячне випромінювання впливає на іоносферу, яка під його впливом починає перевідбивається радіохвилі по-іншому. Стільникова зв'язок же працює в значно більш високочастотному діапазоні - сантиметровому. Тут вплив погоди виражено неяскраво, однак, у ряді випадків в сонячну погоду якість зв'язку помітно падає. В даному випадку іоносфера ні при чому: пристрої реагують на перешкоди, створювані самим сонцем, адже воно випромінює не тільки видиме світло. Слід також пам'ятати, що випромінювання в цих діапазонах поширюється прямолінійно, аналогічно світлу, і може загороджуватись, наприклад, будівлями.
3
Багато залежить від якості самої апаратури. Радіоприймачі і телевізори мають різну чутливість, тому два апарату різних марок можуть, перебуваючи поруч, приймати сигнал одного і того ж передавача з різною якістю. Параметри радіомодулів стільникових телефонів і 3G-модемів також різні, то ж стосується і вбудованих в них антен.
4
Практично вся побутова електроніка в наші дні комплектується імпульсними джерелами живлення. Перешкодами від них виявляються вражені в основному низькочастотні діапазони. З цієї причини прийом на довгих, середніх і коротких хвилях в місті утруднений, але, все ж, можливий, якщо застосувати хорошу зовнішню антену. На роботу ж УКХ-приймачів, телевізорів та засобів стільникового зв'язку імпульсні блоки живлення майже не впливають.
5
Провідна і стільниковий телефонний зв'язок , а також доступ в інтернет здійснюється за так званим комутованих каналам. Це означає, що при кожному підключенні автоматично вибудовується ланцюжок з вузлів, вільних в даний момент. Іноді буває досить примусово розірвати з'єднання і здійснити його заново, щоб зв'язок покращилася. В деяких смартфонах, зокрема, на платформі Symbian, для примусового розриву з'єднання з інтернетом є так званий «Диспетчер підключень» (у старих версіях - «Диспетчер з'єднань»).
6
При доступі в інтернет по стільниковому каналу до зазначеного вище фактору додається ще один - зміна базових станцій. Унаслідок безперервної зміни умов прийому навіть нерухомий телефон може періодично переключатися з однієї станції на іншу - ту, сигнал якої сильніше в даний момент. Однак, якщо на тій із станцій, перемикання на яку здійснено недавно, обладнання несправне або перевантажено, відновлення з'єднання з інтернетом може відбутися не відразу. Особливо часто така ситуація виникає, якщо перемикання здійснено зі станції, підтримуючої 3G, на станцію, несумісну з цим стандартом, або навпаки. Іноді зустрічаються і такі несправності базових станцій, які перешкоджають підключенню до інтернету взагалі, при цьому голосова зв'язок працює нормально. Буває достатньо зателефонувати в службу підтримки оператора, сказати, що у вас не працює інтернет, повідомити своє місцезнаходження, і несправність незабаром усунуть.