Як розробити сценарій. Як розробити художній о.

У вас давно крутиться в голові цікавий сюжет, ви детально продумали інтригу і деякі сцени, а герої сюжету вже стали для вас реальними людьми? Вам треба писати сценарій і розсилати його по кіностудіям країни! Адже ви впевнені, що фільм, поставлений за вашим сценарієм, матиме величезний успіх! Як розпочати цю грандіозну роботу і зробити сценарій ідеальним? Це творчий, самобутній процес, але є певні основи складання сценарію, які можуть полегшити вам роботу.
Вам знадобиться
  • Для того щоб написати сценарій, важливо:
  • - визначитися з жанром (комедія, психологічний трилер, мелодрама) і -
  • - придумати цікавий сюжет, який би «захопив» глядача і змусив його невідривно стежити за дією до останньої хвилини.
Інструкція
1
Що є важливими складовими гарного сюжету? Звичайно ж, перше, про що слід замислитися - це основна ідея, якщо хочете - мораль. Сенс всієї виконаної роботи - щоб глядач зрозумів, що хотів сказати автор своїм фільмом. Краще, щоб кіно несло в собі добру думку («добро восторжествує», «треба вірити в краще», «вихід завжди є» і т.д.).
2
Якщо брати широке коло глядачів (а не аматорів, наприклад, наукової фантастики або фільмів жахів), то в сюжеті, в тій чи іншій мірі (залежно від жанру), повинні бути присутніми: 1. У зав'язці - основна «фішка» фільму, так званий «гачок» .Приклад: «Чого хочуть жінки» - фантастична можливість головного героя Мела Гібсона чути жіночі думки; «Санктум» - стародавня недосліджена печера, що таїть у собі небезпеку і т.д.2. Любовна лінія, нитка - якщо ви пишете НЕ мелодраму і не романтичне кіно, то чуттєві переживання, емоційні особливості героя лише додадуть «жвавості» у його портрет; можна зробити любовну бік «слабким місцем героя», розгадкою якої-небудь таємниці в кінці фільма.Прімер: «Армагеддон» - кіно про порятунок людства від неминучої катастрофи, але в сюжеті є дві яскраві лінії взаємин - між батьком і дочкою, і другорядна - між дочкою і її бойфрендом. У кінцевому підсумку ці любовні лінії зіграли вирішальну роль у вчинку головного героя, зіграного Брюсом Уіллісом.3. Елемент містики, загадка, детективна лінія - таємниця, те, що буде «лоскотати» нерви глядачеві або розбурхувати його уяву. Сценарій хорошого фільму утримує глядача від початку і до кінця демонстрації, і «таємниця» - навіть якщо ви пишете не детектив - додасть ще одну яскраву фарбу вашому шедевру.Прімер: «Яйця долі» - комедія, побудована на популярних образах проекту «Наша Russia» , проте в сюжеті присутня таємничий об'єкт - золоті "яйця долі», навколо якого розгортається подальше действіе.4. Яскраві портрети героїв. Важливо створити запам'ятовуються, харизматичних персонажів. Ідеальний варіант - підкреслити індивідуальність героя внутрішнім конфліктом, який вирішиться в кульмінації. Наприклад, герой подолає страх, що зародився в дитинстві, або ж, нарешті, зробить вибір, який здійснював не на свою користь багато років і т.д.Прімер: «Колір ночі» - головний герой у фінальній сутичці з ворогом долає давній страх - панічну боязнь потонути.
3
Структура сюжету сценарію на перших порах виглядає наступним чином: 1. Зав'язка, вступна часть.2. Центральна частина, де буде розгортатися дія і відбуватиметься основне розвиток сюжета.3. Заключна частина - кульмінація і дозвіл головного конфлікту. У фіналі цієї частини герої роблять висновки або ж домагаються поставленої мети, торжествують над злом. Тут глядачів може чекати натяк на продовження (а герої про це, звичайно, ще не підозрюють) .Цю основу слід поступово доповнювати деталями, розширювати підпунктами. Коли, нарешті, деталізація розшириться до рівня сцен і епізодів, можна приступати до роботи над діалогамі.Кратко, робота над сценарієм включає наступні етапи роботи: 1. Постановка мети, робота з ідеямі.2. Розробка історії, сюжета.3. Опрацювання структури.4. Розробка персонажей.5. Наповнення сценарія.6. Редагування.
4
Назва може з'явитися на самому початку роботи і пройти всі етапи, залишившись незмінним. Воно може народитися тільки в кінці написання сценарію. Подібні нюанси суто індивідуальні, але назва повинна відображати основну думку і, бажано, викликати любопитство.Запасітесь терпінням і вірою в себе - і у вас обов'язково все вийде!