Як залити фундамент.

Будь-який будинок і інша будівля починається з фундаменту. Від того, наскільки правильно зроблений фундамент, залежить міцність і довговічність будівлі. Тому заливати фундамент треба за всіма правилами.
Вам знадобиться
  • Розчин бетону, пісок, дріт, биті цеглу, дошки, волосінь, прути арматури, водний рівень, лопата, пила, саморізи, цвяхи, молоток.
Інструкція
1
Для початку розмітьте будівельний майданчик. Треба відмежувати ділянку, відповідний параметрам майбутнього фундаменту. За його кутах вбийте шматки арматури. Потім на них слід натягнути волосінь, ретельно перевіривши правильність кутів. Для цього потрібно виміряти розмір діагоналей. Якщо обидві збігаються - кути розташовані правильно. Потім треба натягнути волосінь і вбити шматки арматури по внутрішньому периметру. Між ними теж треба натягнути волосінь. Внутрішні перегородки розмічаються за такою ж схемою.
2
Тепер можна копати котлован під фундамент. Рівень його дна повинен бути дуже рівним. Щоб перевірити це, треба використовувати водяний рівень. Він покаже, наскільки дно котловану рівне щодо лінії горизонту. Коли котлован готовий і вирівнялася, треба насипати на його підставу піщану подушку товщиною 10-15 см. Пісок треба в процесі засипки змочувати водою і розрівнювати, а потім утрамбувати.
3
Далі слід зробити опалубку для фундаменту. Вона робиться з обрізних дощок 150х25 на землі поруч з котлованом. Коли щити збиті за допомогою цвяхів, каркас треба з'єднати на саморезах. Важливо, щоб не було щілин, адже в них може піти розчин бетону. Щити опалубки треба зміцнити за допомогою кілочків-розпірок. Також необхідно відзначити за допомогою волосіні верхній край заливки цементу з опалубки. Після цього опалубку можна встановити в котлован, на дно якого слід покласти бита цегла і прути арматури. Арматуру треба укладати в два шари, гратами і скріплювати дротом. На утворилися кути осередків треба прикріпити вертикальні прути арматури, їх з'єднати з верхніми прутами периметра фундаменту.
4
Тепер треба залити бетонний розчин. Робити це слід поступово, під час заливки трамбуючи розчин, щоб усередині не утворювалися бульбашки з повітря. Розчин заливається до волосіні на опалубці, за допомогою якої був відзначений верхній рівень. Потім треба розрівняти розчин бетону за допомогою кельми. Далі фундамент треба залишити в спокої, щоб він застигав.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PSi874b4TR0
Надійність лазні безпосередньо залежить від того, наскільки правильно вибрана конструкція фундаменту, а також від того, наскільки правильно він закладений. Обов'язково потрібно врахувати властивості грунту, на якому планується побудувати лазню, і ретельно продумати всі деталі споруди.
Вам знадобиться
  • 1. Лопата,
  • 2. пісок,
  • 3. щебінь,
  • 4. бетон,
  • 5. рівень,
  • 6. руберойд,
  • 7. цегла.
Інструкція
1
Найбільш поширений тип фундаменту під лазню - стрічковий. Він добре підходить для піщаних, скельних, сухих глиняних грунтів. Якщо ділянка розташована в низині, поблизу сирої місцевості, стрічковий фундамент для лазні використовувати не варто. Продумайте розташування фундаменту, намітьте місця, де будуть розташовуватися віддушини для вентиляції. Підпілля лазні обов'язково повинно добре вентилюватися, інакше створюються умови для появи росту грибка, а також з'являється неприємний запах, багато дерев'яні деталі лазні приходять в непридатність. Для дерев'яної рубаною лазні невеликого розміру досить фундаменту шириною 25 - 30 см. Якщо лазня кам'яна, то і фундамент повинен бути ширше.
2
Вирийте траншею по периметру майбутньої лазні, а також в місцях розташування внутрішніх несучих стін. Вирівняйте дно траншеї пісок, засипте його гранітною крихтою або щебенем і добре утрамбувати. Підошва фундаменту повинна знаходитися на 20 см нижче глибини промерзання грунту. Для середньої смуги це глибина не менше 75 см, можна трохи зменшити цю цифру, якщо грунт піщаний і грунтові води пролягають низько.
3
Зробіть бетонну заливку траншеї, вона повинна бути вище нульової позначки на 15 - 20 см. Для заливки фундаменту під лазню використовується бетон в стандартних пропорціях: 1 частина цементу, 1,5 - 2 частини води, 3 частини піску, 8 частин щебеню.
4
Вирівняйте верхній шар бетону за допомогою цементного розчину, використовуючи рівень. Можна вивести фундамент на потрібну висоту за допомогою бетонної заливки та опалубки, або використовувати як цоколя цегляну кладку. Верхній шар цоколя покрийте гідроізоляційним матеріалом - зазвичай для цього застосовують руберойд. Після того, як ваш фундамент готовий, дайте йому вистоятися не менше 40 днів (при температурі не нижче 200, якщо температура нижче, то час збільште до 60 днів), і тільки після цього встановлюйте на нього баню.