Як намалювати пожежника.

Слово «пожежник» - це розмовна аналог більш правильного «пожежний». Мужність і сила духу цих фахівців відображена у віршах і піснях. Емоційне напруження і візуальну насиченість роботи пожежних можна відобразити і на малюнку.
Інструкція
1
Зробіть пожежного композиційним центром вашого малюнка, палаючий об'єкт зображувати не обов'язково, досить клубів диму і відсвіту полум'я.
2
Визначте розташування об'єкта на просторі паперу. Покладіть лист вертикально. Розділіть його висоту на п'ять. Від нижнього краю відрахуйте чотири п'ятих висоти і поставте позначку, що позначає верхівку шолома пожежного. Від цієї зарубки опустіться вниз на 3/5 - на цьому рівні будуть розташовуватися ступні героя малюнка.
3
Праворуч і ліворуч також необхідно зробити відступи, причому відстань праворуч має бути в два рази менше, адже на протилежній стороні потрібно залишити місце для струменя води і клубів диму.
4
Проведіть вертикальну вісь, на якій будете будувати тулуб людини. Вона повинна трохи нахилятися вліво. Для визначення пропорцій прийміть за одиницю виміру висоту шолома пожежного. Розділіть вісь на сім рівних частин. Перша з них і визначає межі шолома. Від його нижнього краю відкладіть вниз два таких же відрізка - на цьому рівні розташовуються лікті людини. Правий лікоть розмістіть трохи нижче лівого.
5
Коротким відрізком позначте шию пожежного, плавними лініями намалюйте його плечі. Причому праве плече виглядає більш похилим. Щоб визначити ширину плечей, до висоти шолома додайте ще 2/3 такого ж відрізка. Від нижнього краю шолома до рівня пахв укладається один відрізок, прийнятий за одиницю виміру.
6
Від пахв проведіть лінії куртки вниз. З правого боку намалюйте складки тканини. Щоб знайти місце, на якому знаходиться «поділ» куртки, відрахуйте від шолома чотири одиниці виміру. На частині осі намалюйте ноги пожежного. Права нога відставлена тому, тому здається більш нахиленою до лінії горизонту. Легкими штрихами намітьте форму складок на брюках.
7
Плавною лінією намалюйте шланг в руках пожежного. Додайте більш дрібні деталі: козирок на шоломі, капюшон, смуги на формі.
8
Розфарбуйте пожежного олівцями, крейдою або будь-якою фарбою. Спочатку залийте основним кольором, потім затемните його в областях, на яких тканину драпірується. На шоломі не забудьте залишити світлими відблиски. Якщо на вашій картині буде зображений вогонь, додайте червонуваті рефлекси на форму пожежника.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=M3TgB-vkhX4