Як визначити кількість записів.

Дізнатися кількість записів в таблиці бази даних можна як за допомогою будь-якої програми, так і програмним способом. Ця задача - одна з найбільш простих при роботі з базами даних, тому вибір конкретного способу залежить лише від типу бази і від того, які інструменти є у вашому розпорядженні. Нижче наведені варіанти для однієї з найбільш широко використовуваних сьогодні СУБД - MySQL.
Вам знадобиться
  • Додаток PhpMyAdmin
Інструкція
1
Скористайтеся, наприклад, додаток PhpMyAdmin для з'ясування кількості записів в будь цікавить вас таблиці бази. Цю програму найбільш часто використовують для «ручного» управління MySQL-даними через її простоти і дуже широких функціональних можливостей. Безкоштовно отримати свіжий дистрибутив програми можна на сайті виробника - http://phpmyadmin.net.
2
Завантажте встановлений додаток PhpMyAdmin, авторизуйтесь і клікніть в лівій панелі посилання з назвою цікавить вас бази даних. Програма завантажить в праву панель список таблиць цієї бази, що містить деяку загальну інформацію про них. Буде там і колонка з заголовком «Записи» із зазначенням числа рядків - знайдіть у списку потрібну таблицю і подивіться відповідне їй число записів.
3
Якщо для визначення кількості рядків у таблиці треба використовувати мову MySQL, то потрібний запит можна скласти декількома способами. Для невеликих таблиць швидкість виконання цього запиту не так вже й важлива, але краще і для них вибирати команди, що вимагають від СУБД найменших витрат ресурсів комп'ютера. Виходячи з цього, складіть запит, наприклад, в такому вигляді: SELECT COUNT (*) FROM `імя_табліци`Здесь ім'я_таблиці вам необхідно замінити назвою потрібної таблиці.
4
Використовуйте для відправки SQL-запиту в базу даних це ж саме додаток PhpMyAdmin або скрипт на якомусь мові програмування. Щоб зробити це в інтерфейсі програми пункт потрібну таблицю зі списку в лівій панелі, а потім натисніть посилання «SQL» в меню правій панелі. PhpMyAdmin завантажить сторінку, де в полі «Виконати SQL-запит (и) до бази даних mysql» вже буде поміщений зразок запиту за замовчуванням. Відкоригуйте його і натисніть кнопку OK - додаток відправить запит на сервер і відобразить результат. А при необхідності відправлення запиту програмним способом використовуйте синтаксис мови програмування, на якому написана програма. Наприклад, на мові PHP це може виглядати так: $ countRows = mysql_query ("SELECT COUNT (*) FROM` імя_табліци` ");