Як робити збірники.

Для того щоб упорядкувати документацію, архів фотографій або музичну колекцію, рекомендується створювати збірники-каталоги . З їх допомогою ви завжди будете знати, які елементи колекції у вас є, і зможете скористатися ними в потрібний момент.
Вам знадобиться
  • - папка для документів;
  • - ручка;
  • - папір;
  • - степлер або канцелярські скріпки.
Інструкція
1
Приготуйте зручну папку для документів. Якщо вона оснащена швидкозшивачем, вам буде зручніше зберігати в ній свою збірку.
2
Складіть загальний список вашої колекції, по пунктах.
3
Перенесіть кожен пункт вашого попереднього списку на окремий аркуш паперу. Обов'язково вказуйте всю відому вам інформацію. Якщо вам потрібно зробити збірку музичних творів, то варто вказувати імена або псевдоніми виконавців, авторів слів пісень, повні імена композиторів, які написали музику. Якщо це музичні альбоми, то вказуйте їх назви та переліки входять до них композицій. Також відзначте роки випуску альбомів або конкретних музичних творів. Якщо ж мова йде про книжкову бібліотеці, не забудьте вказати автора та назву кожної книги, рік її написання автором і випуску у видавництві. Обов'язково опишіть змісту художніх чи документальних творів. У випадку якщо ви працюєте з фотографіями і прагнете створити їх каталог, опишіть зображених на фото людей і відомості про те, де і коли був зроблений знімок. Складіть окремо для кожного фото докладний опис події, відображеного на ньому. Таким чином, у кожного елемента вашої колекції з'явиться власна картка.
4
Встановіть порядок розташування карток в загальній папці. Ви можете розташувати елементи колекції за алфавітом, враховуючи назви елементів або імена їх творців. Також зручно розташовувати картки згідно з датою створення кожного з елементів, за зростанням або спаданням.
Зверніть увагу
Паперові картки не довговічні. Рекомендується помістити кожну картку в канцелярський файл або заламинировать, щоб запобігти їх старіння і псування.
Корисна порада
Якщо в одній папці ви вирішили зберігати картотеки кількох різних колекцій, скріпіть попередньо картки окремих колекцій степлером або скріпкою, інакше може виникнути плутанина.