Як розпізнати атеросклероз судин.

Атеросклероз - це відкладення на стінках артерій вапна, холестерину і тіаліна. Ці речовини накопичуються у вигляді бляшок в аорті і артеріях серця і мозку, які мають найважливіше значення для життя людини. Надалі бляшки перетворюються на якусь подобу кашки, закупорюючи судини, внаслідок чого припиняється постачання кров'ю відповідних ділянок тканин.
Інструкція
1
Атеросклероз коронарних артерій проявляє у вигляді стенокардії, яка без відповідного лікування розвивається в ішемічну хворобу серця та інфаркт міокарда.
2
При атеросклерозі артерій головного мозку або серцево-судинної системи ви часто відчуваєте запаморочення або відчуваєте, що кров прилила до голови. Надалі ці симптоми стають постійними і проявляються набагато частіше. Ви також можете відзначати погіршення пам'яті, швидку стомлюваність при розумовій праці і постійну дратівливість.
3
Атеросклероз грудної аорти проявляється пекучими болями за грудиною, що віддають у руку, живіт або шию. Підвищується тиск (систолічний), вам важко ковтати.
4
При атеросклерозі ніг часто розвивається кульгавість - під час ходьби одна з ніг раптово здається вам дуже важкою, потім з'являється біль, кульгавість і судома. Найчастіше такі явища виникають у курців зі стажем і проходять при відмові від куріння. Також часто виникає біль в сідничних м'язах, в області попереку і в м'язах стегон. Болі посилюються, якщо ви піднімаєтеся в гору або вгору по сходах. У самих запущених випадках біль виникає і в стані спокою.
5
При атеросклерозі ніг ви можете відзначити збільшену чутливість кінцівок до холоду або відчуття оніміння в стопах. Уражена стопа навпомацки набагато холодніше, ніж здорова. Помітити початок захворювання можна по зміні кольору шкірних покривів: на ранніх стадіях вони стають блідими, а на пізніх набувають синюшного відтінку. Порушується ріст нігтів, в запущених випадках можуть з'являтися трофічні виразки на пальцях і стопах. У кінцевій стадії хвороби можуть почорніти і навіть почати розкладатися пальці ніг.
6
Атеросклероз черевної аорти у чоловіків може проявитися у вигляді імпотенції як наслідок порушення кровообігу в системі внутрішніх клубових артерій. Ви можете відзначати приступообразні болю після прийому їжі, прогресуючу втрату ваги і стійке порушення травлення.
Зверніть увагу
При наявності яких-небудь з перерахованих симптомів атеросклерозу, негайно зверніться до фахівця і проведіть ультразвукове дослідження, яке визначить рівень склеротичній оклюзії і ступінь кровопостачання, наприклад, ураженої кінцівки.
Корисна порада
Для виявлення атеросклерозу вам знадобиться здати біохімічний аналіз крові з визначенням рівня холестерину і ліпідів та ступеня ризику тромбозів.