Як скласти резюме перекладача.

Перекладач - професія, яка дає можливість підробітку, навіть якщо ви маєте основний заробіток і працюєте в офісі. Грамотно складене, надісланий роботодавцю або розміщене на відповідних сайтах резюме допоможе вам отримати додатковий заробіток.
Інструкція
1
Найкраще, якщо ваше резюме буде складено на всіх мовах, якими ви володієте, включаючи російську. Це дозволить роботодавцю оцінити ваш стиль викладу і подачу матеріалу.
2
Обов'язково, навіть якщо ваше резюме буде надруковано на папері, а, тим більше, якщо воно буде відіслано електронною поштою, зробіть заголовок і напишіть назву теми: «Резюме Петра Петровича Петрова на посаду перекладача ».
3
В анкетній частині вкажіть своє прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, громадянство. Перерахуйте професії, якими ви володієте із зазначенням мов: перекладач, журналіст, редактор. Непогано, якщо ви докладете до резюме невелику фотографію, вона повинна бути офіційною, в діловому костюмі або плаття. Вкажіть свої паспортні дані і контактні телефони, поштову адресу та адресу електронної пошти, ICQ.
4
В основній частині резюме вкажіть загальний стаж перекладацької діяльності і той рівень, яким ви володієте для кожного з відомих вам мов, спеціалізацію переказів. Якщо ви - технічний перекладач, то слід вказувати більше 3-4 широких областей, щоб у роботодавця не склалося враження, що ви знаєте предмет не дуже глибоко.
5
Перерахуйте розцінки на надані послуги, норму перекладаються слів за день. Відобразіть свої запити з усного перекладу, можливість виїзду у відрядження. Дайте розцінки за переклад з відео або аудіо носіїв.
6
Перерахуйте використовуване програмне забезпечення: програми перекладу, електронні словники, офісні та інші спеціальні програми, в тому числі для обробки зображень. Вкажіть використовувану операційну систему, відзначте наявність додаткового обладнання: веб-камери, мікрофона, сканера, принтера, факсу та цифрового фотоапарата.
7
Якщо ви хочете працювати з іноземним роботодавцем, у парі-трійці пропозицій вкажіть причини, за якими ви вибрали собі таку спеціалізацію. Якщо роботодавець - вітчизняний, то це можна не писати, а перейти відразу до розповіді про досвід роботи. Організації та періоди, які ви працювали в них, перераховуйте у зворотному хронологічному порядку, також вкажіть та освітні установи, які ви закінчили.
8
Окремим пунктом перерахуйте найбільш великі проекти, в яких ви брали участь в якості перекладача. Якщо ваші переклади опубліковані, пошліться на них. Відобразіть своє членство у професійних спілках та об'єднаннях. Якщо ви розширювали практику за кордоном, відобразіть і цей факт, а також вкажіть, в яких тренінгах і конкурсах ви брали участь.
9
Якщо у вас є рекомендації, то перерахуйте тих, хто їх складав, із зазначенням прізвища, імені-по батькові, посади, організації, поштової адреси та контактного телефону. Дайте посилання на ваше портфоліо в інтернеті. Перерахуйте способи оплати за вашу роботу.
Один з основних інструментів при пошуку роботи - це грамотно складене резюме . Основна мета резюме - представити у вигідному світлі свої робочі якості, досвід трудової діяльності, знання. Якщо після прочитання вашого резюме роботодавець запросить вас на співбесіду, значить ви досягли своєї мети - ваше резюме складено правильно. Щоб правильно скласти його, потрібно знати, що включають в себе основні його розділи.
Інструкція
1
У першому пункті вкажіть свою контактну інформацію. Прізвище, ім'я, по батькові пишуться великим жирним шрифтом, вказується також дата народження, домашня адреса, телефон (краще і домашній, і мобільний), адресу електронної пошти.
2
У другому розділі резюме вкажіть його мета. Основною метою резюме є ваше працевлаштування на бажану посаду. Тому вкажіть у цьому розділі точну назву посади, не допускається вказівка відразу декількох посад - це знизить ваші шанси на успішне працевлаштування.
3
Вкажіть освіта - всі навчальні заклади, крім школи. Вказується назва навчального закладу, факультет і спеціальність, період навчання. Якщо вказуєте додаткову освіту - напишіть назву цього курсу, тренінгу. У тому випадку, якщо у вас є кілька утворень, вони вказуються в зворотному хронологічному порядку, починаючи з останнього. У того освіти, яке ви ще не закінчили, вказується рік початку навчання. У цьому ж розділі перерахуйте ваші регалії, заслуги, які ви отримали під час навчання - грамоти, нагороди, дипломи.
4
Розкажіть про свій досвід роботи. Цей розділ - основний у вашому резюме , в ньому повинна бути точна і достовірна інформація про вашу трудової діяльності. Викладайте факти, які стосуються ваших професійних обов'язків, вказуйте місця роботи у зворотному хронологічному порядку. Надайте роботодавцю можливість зробити висновки самостійно.
5
Останній розділ відводиться для додаткової інформації. Тут можна вказати дані, які не ввійшли в інші розділи, але які можуть допомогти вам у працевлаштуванні. Це, наприклад, знання іноземних мов із зазначенням рівня володіння ними, вміння роботи на комп'ютері, володіння офісною технікою, наявність водійського посвідчення та особистого автотранспорту.