Як перевірити термостат.

Термостат застосовується для прискореного прогрівання двигуна автомобіля і регулювання температури охолоджуючої рідини при русі. Він повинен завжди перебувати в справному стані, в іншому випадку експлуатація транспортного засобу буде утруднена. При виникненні найменших підозр на погіршення роботи термостата, перевірте його самостійно або на СТО.

Вам знадобиться

- технологічний розчин; - вода; - ємність; - термометр.

Інструкція
1
Заведіть і прогрійте двигун. Перевірте рукою стан нагріву верхнього і нижнього патрубка. Нормальною робота термостата вважається в тому випадку, коли при прогріванні температура верхнього патрубка зростає швидше, ніж нижнього. Замінювати пристрій слід при їх одночасному нагріванні. Даний спосіб полягає у вимірюванні різниці температури охолоджуючої рідини у впускному і випускному патрубках, які підводять і відводять її до радіатора автомобіля.
2
Відкрийте кришку заливної горловини. Перевірте рівень охолоджувальної рідини, він повинен відповідати нормі. Заведіть двигун, вставте в заливну горловину термометр (межа шкали повинен бути вище температури 100 градусів). Якщо показання термометра залишаються незмінними в перший час, а при досягненні робочої температури двигуна вони стрімко збільшуються, то термостат - справний. В іншому варіанті, коли його показання збільшуються поступово, у міру прогріву мотора - термостат не справний. Даний спосіб призначається для транспортних засобів, які мають на радіаторі системи охолодження заливну горловину.
3
Демонтуйте термостат з двигуна автомобіля. Цей метод використовується для точної перевірки працездатності приладу. Оцініть стан прилягання його клапана. Пружина термостата повинна щільно притискати його до корпуса пристрою.
4
Візьміть термометр зі шкалою вимірювань перевищує 100 градусів і технологічний розчин, який складається з води і етиленгліколю в співвідношенні 50/50. Покладіть термостат і термометр в розчин так, щоб вони не торкалися стінок і дна ємності. Поступово нагрівайте рідину контролюючи її температуру. Клапан повинен почати спрацьовувати при досягненні температури 87 градусів, а при 102 градусах клапан повинен відкритися повністю. При застосуванні замість технологічного розчину звичайної води, показники відповідно рівні 83 градуси і 98 градусів. Відхилення від цих параметрів - термостат несправний.