Як розрахувати потужність радіатора опалення. Як визначити потужність секції.

Можливість самостійно встановлювати мікроклімат свого житла давно перетворилася з мрії в реальність. При влаштуванні системи опалення в квартирі або індивідуальному будинку слід прагнути до поєднання максимальної ефективності та економічності. Для цього потрібно грамотно і зі знанням справи розрахувати потужність опалювальних радіаторів.
Інструкція
1
Якщо приміщення має так звані стандартні умови, розрахуйте потужність радіатора , виходячи з того, що на один квадратний метр приміщення має припадати від 90 до 120 Вт потужності. Під стандартними умовами мається на увазі, що висота стель не перевищує трьох метрів, в кімнаті є одна двері і одне дерев'яне вікно, а температура теплоносія становить приблизно 70 градусів.
2
Якщо кімната має додаткові вікна, передбачте розміщення додаткового радіатора під кожне з них, щоб вікна не запотівали.
3
При висоті стель, відмінною від стандарту, тобто перевищує 3 м або що є меншою цієї величини, внесіть в розрахунки корективи, враховуючи, що необхідна потужність батарей зростає або зменшується прямо пропорційно висоті приміщення.
4
В квартирі встановлені пластикові вікна зі склопакетами? Зменшіть потужність радіаторів приблизно на 15-20% від розрахованої для стандартних умов.
5
Для кутових приміщень з одним або двома вікнами передбачте не менше двох радіаторів, збільшивши їх потужність на 40% порівняно з розрахунковою. Враховуйте також розташування житла відносно рози вітрів і сторін горизонту. Північна сторона більшою мірою схильна до впливу низьких температур і вимагає більшої потужності опалювальних приладів.
6
При відхиленнях в температурі теплоносія також внесіть в розрахунки корективи: на кожні 10 градусів зміните необхідну потужність радіаторів на 15% в ту або іншу сторону.
7
Візьміть до уваги також особливості конструкції радіаторів. Якщо рух теплоносія здійснюється за секціями знизу вгору, ефективність тепловіддачі буде нижче на 8-12% (залежно від типу батареї).
8
Радіатори, в яких теплоносій має вхід і вихід з одного боку, не повинні мати більш десяти секцій, оскільки в іншому випадку далекі з них просто не встигнуть прогрітися.
9
Звертайте увагу на тип радіатора , який ви плануєте встановити. Для алюмінієвих опалювальних приладів приблизна потужність на одну секцію становить 150-200 Вт, що потрібно близько 6 секцій на 10 кв. м площі. Потужність найбільш поширеного в Росії чавунного радіатора MC-140М становить 160 Вт на секцію. Точні дані для розрахунків візьміть в технічній документації до приладу, що додається до товару при його покупці.