Як зробити нішу.

Ніша в стіні - це оригінальний елемент інтер'єру. Вона прикрасить будь-яке приміщення, в неї можна поставити вазочку або яке-небудь прикрасу. Ніша завжди прекрасно виглядає, а робити її нескладно, особливо якщо у вас стіни з гіпсокартону.
Вам знадобиться
  • Для цегляної або пенобетонной стіни: перфоратор (можна обійтися зубилом і молотком).
  • Для стіни з гіпсокартону: гіпсокартонний ніж, металевий профіль, шурупи, шуруповерт.
  • Наждачний папір, шпаклівка, фарба.
Інструкція
1
З чого б не полягала ваша стіна, для початку потрібно визначитися з розміром і формою майбутньої ніші. Намалюйте на листку ватману ескіз ніші в реальну величину. Потім виріжте його і прикладіть до стіни. Позначте на стіні контур ніші за допомогою крейди або олівця. Потім слід вирізати нішу. Якщо стіна гіпсокартонна, це треба зробити ножем для гіпсокартону. Якщо цегляна або пенобетонная - вибити отвір перфоратороі або зубилом і молотком.
2
Потім прикріпіть всередині вашої ніші металевий профіль для гіпсокартону. Профіль треба попередньо зігнути за формою ніші. Це треба робити за допомогою шурупів, використовуючи шуруповерт. Вийде каркас для ніші. На нього треба змонтувати гіпсокартон і обшити нішу. Потім слід вирівняти поверхню за допомогою шпаклівки. Коли вона висохне, зачистити поверхню наждачкою і пофарбувати нішу.
3
Коли ніша готова, можна подумати про те, щоб провести в неї підсвітку. Зараз модно робити точкове освітлення. Щоб його змонтувати, виріжте в гіпсокартону отвори під галогенні світильники і встановіть останні в нішу. З'єднайте їх дроти між собою - фаза повинна примикати до фази, а нуль до нуля. Потім фазу приєднаєте до виходу з блоку захисту, а вхід до вимикача. Вимикач підключіть до електрики. Найкраще проштробити стіну до найближчої розподільної коробки, пустити провід і зашпаклювати нерівність.