Як зробити макет піраміди.

«Ніщо не владний над часом, але навіть час не владний над пірамідами». У чому таємниця, що ховається за цим висловом? Мовчазні свідки колишньої величі стародавньої цивілізації, піраміди протягом багатьох століть височіють в єгипетській пустелі. Якщо у вас немає можливості дістатися до Гізи, змайструєте макет піраміди своїми руками. Така модель прикрасить будь-який інтер'єр, змушуючи вас час від часу замислюватися про таємничу силу пірамід.
Вам знадобиться
  • - лист щільного паперу (картон);
  • - олівець;
  • - лінійка;
  • - циркуль;
  • - ластик ;
  • - ножиці;
  • - клей.
Інструкція
1
Виберіть матеріал для виготовлення макет а піраміди . Найпростіше змайструвати макет з листа щільного паперу або тонкого картону. Якщо ви розраховуєте створити більш добротне і довготривале споруда, використовуйте лист жерсті або фанери. Визначте також, які будуть розміри моделі, від цього також залежить вибір матеріалу. Для прикладу розглянемо процес створення паперової піраміди .
2
Візьміть аркуш паперу або картону необхідного розміру. Для початку вам необхідно зобразити на папері креслення піраміди (її розгортку). Приготуйте лінійку, олівець, циркуль і гумку.
3
При першому способі побудови розгортки накресліть в центрі листа квадрат. Довжина сторін квадрата визначатиме майбутній розмір підстави макет а. Тепер встановіть розчин циркуля так, щоб він відповідав розмірам бічної сторони піраміди . Залежно від ваших творчих уподобань, ви маєте право вибрати будь-яку висоту; вона, втім, не може бути менше, ніж половина діагоналі підстави. Піраміда Хеопса, наприклад, при довжині підстави 230 м має висоту близько 146 м; при бажанні ви можете постаратися відтворити ці пропорції в макет е.
4
Поставте голку циркуля в одну з вершин підстави піраміди і намалюйте дугу. Тепер встановіть циркуль в сусідню вершину і зробіть те ж саме, не змінюючи розчин циркуля. Точка перетину двох дуг дасть вершину піраміди . Для кожної сторони підстави побудуйте по одній такій точці. З'єднайте точки з вершинами так, щоб при кожному ребрі утворилася бічна сторона (грань) макет а.
5
Не поспішайте вирізати розгортку. Накресліть в однієї зі сторін кожної бічної грані вузький клапан, за допомогою якого згодом ви станете кріпити грані один одному клеєм. Кінці кожного клапана зріжте під кутом 30-40 градусів.
6
Тепер акуратно виріжте вийшла розгортку піраміди разом з клапанами. Із зовнішнього боку обережно проведіть по лінійці тупим кінцем ножиць по лініях, що з'єднує підставу піраміди з гранями. Це потрібно для того, щоб згини були прямими. Так само поступите і з лініями, що з'єднують клапани з бічними гранями.
7
Зігніть бічні грані по лініях. З'єднайте макет в єдине ціле, щоб він прийняв форму піраміди . Тепер послідовно склейте між собою бічні грані моделі, використовуючи клапани. Як тільки клей просохне, макет піраміди готовий. При бажанні ви можете розфарбувати його у відповідності зі своїми смаками та уподобаннями. Ось тільки поводитися з вашої пірамідою слід акуратніше, адже над нею час якраз має владу.