Як знімати дим.

При вмілій зйомці димові кільця, клуби, спіралі виглядають чарівно і загадково. Для досвідченого майстра зйомка диму не становить труднощів, але і початківець фотограф зможе створити власну композицію і прикрасити їй стіну своєї кімнати або робочий стіл комп'ютера. Найкраще зняти дим в студії, але підійде і затемнена кімната без протягів.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат (найкраще дзеркальний цифровий);
  • - об'єктив з фокусною відстанню не більше 500 мм;
  • - фотоспалах або фотолампа;
  • - фон чорного кольору (зазвичай шматок тканини розміром метр на метр);
  • - ароматичні палички (вони будуть джерелом диму);
  • - штатив (бажано, але не обов'язково);
  • - дві бічні шторки (можна замінити листками чорного картону).
Інструкція
1
Перш за все потрібно встановити фон. Чорну тканину прикріпіть на стіну або в рамку.
2
На відстані 20-30 см від фону встановіть столик або кріплення з ароматичною паличкою. Вона повинна бути розташована нижче фону і не потрапляти в об'єктив.
3
Збоку від джерела диму встановіть фотоспалах (лампу). Спалах переважніше, оскільки дим на фотографії при імпульсному світлі виходить більш чітким.
4
Між спалахом і фоном встановіть шторку або аркуш паперу так, щоб світло від спалаху не потрапляв на фон і був спрямований тільки на дим. Бажано другий шторкою «відсікти» джерело світла і від об'єктива фотоапарата. Світло має бути спрямований зверху вниз під невеликим кутом.
5
Встановіть фотоапарат на штатив або на тверду поверхню. Відстань до об'єкта зйомки варіюється в залежності від можливостей об'єктива і може складати від 40 до 60 см. Встановіть витримку і діафрагму. Витримка бажана не менше 1125, діафрагму намагайтеся зробити якомога менше. Широко відкрита діафрагма шкодить різкості зображення. Зняти дим в студії краще автофокусом, бо ручна настройка малоефективна через сильну мінливості об'єкта.
6
Зробіть декілька знімків. При необхідності скоректуйте витримку і діафрагму. Потім з максимально можливою частотою зробіть ще кілька десятків знімків. Багаторазова зйомка необхідна для того, щоб з величезної кількості фото вибрати десяток найбільш вдалих. Дим - досить непередбачуваний об'єкт, і зловити потрібний момент надзвичайно складно. Мистецтво фотозйомки вимагає постійних експериментів.
7
Оберіть найбільш вдалі знімки і обробіть їх в фотошопі. За допомогою різних режимів накладення і поєднання кольору можна зробити дим різнобарвним.
Зверніть увагу
Джерело диму може стати причиною пожежі, тому під рукою на всякий випадок потрібно мати ємність з водою.
Корисна порада
Якщо дим піднімається одноманітно і «нудно», можна його «розворушити». Для цього помахайте видали аркушем паперу або злегка подмімо на паличку.