Як скласти план місцевості.

План місцевості - креслення невеликої ділянки земної поверхні може знадобитися туристам, спортивним орієнтувальників, землевпорядникам. Це схематичне зображення великого масштабу, зазвичай не дрібніше, ніж 1: 1000. План місцевості можна скласти по інструментальної зйомці або використовуючи готову карту, але можна використовувати і по окомірних зйомку, в тому випадку, якщо особлива точність вам не потрібно.
Вам знадобиться
  • - Лист білого паперу на жорсткій основі;
  • - компас;
  • - транспортир;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Для створення топографічного плану вивчіть спеціальні умовні знаки, які використовуються для того, щоб відзначати ними об'єкти, розташовані на місцевості - дороги, комунікації, будівлі, гідрографічні об'єкти та рослинність.
2
Якщо ви хочете зробити такий план по глазомерной зйомці, то виберіть найвищу точку, звідки буде видно всю ділянку, на який ви хочете зробити план. Аркуш білого паперу прикріпіть до жорсткого основи - планшету. Виберіть масштаб, необхідний для того, щоб вся ділянка помістився на плані. Накресліть стрілку північ-південь і при виготовленні плану зорієнтуйте планшет, встановивши його на плоскій твердій основі, за компасом.
3
Нанесіть на плані точку свого стояння і за допомогою лінійки нанесіть направлення на цікаві для вас об'єкти і основні орієнтири, розташовані в даній місцевості . До них можна віднести водонапірні башти, труби, окремо розташовані будівлі та дерева, мости, перехрестя доріг.
4
Направлення на кожну таку точку виміряйте по азимуту - кутку між напрямком на північ і напрямком на об'єкт. Відкладіть цей напрямок на плані за допомогою транспортира. На цьому напрямку відзначайте відстань до кожної точки в обраному масштабі. Його можна виміряти кроками або парами кроків і перевести потім в метри і сантиметри, відповідні вибраному масштабу.
5
Основні точки, вибрані як орієнтири, відобразіть на плані тими умовними знаками, які їм відповідають. Огляньте уважно місцевість і нанесіть по кроковим промерам або «на око» розташування інших об'єктів, які ви хочете бачити на плані - лінійні об'єкти: річки, дороги, межі рослинності, огорожі. Там же ви можете відзначити яри, ями або височини, пагорби, із зазначенням приблизної їх глибини або висоти.
6
На плані підпишіть масштаб, а також всі необхідні та полегшують орієнтування найменування та назви, зверху напишіть заголовок плану.
Корисна порада
В якості зручною і точної підоснови ви можете скористатися космічними знімками високої роздільної здатності, які можна роздрукувати в картографічних сервісах Google Earht або Yandex Maps.