Як врятувати потопаючого людини.

Спекотне літо заганяє в воду всіх, не тільки майстрів з плавання, а й новачків, які випили, людей із захворюваннями серця. І в деяких випадках веселощі може закінчитися трагедією. Часто єдиний шанс вижити для потопаючого людини - це допомога інших людей. Але при порятунку потопаючих потрібно дотримуватися кількох правил.
Інструкція
1
Якщо ви побачили, що людина тоне, не втрачайте часу і пливіть до нього (або кличте на допомогу, якщо не вмієте плавати). Але не можна підпливати спереду, тільки ззаду, інакше він може в приступі паніки почати чіплятися за рятувальника, утягівая його під воду. В такому випадку допомагає може напитися води, і рятувати доведеться двох. Підпливайте до потопаючого ззаду і підхопите його під пахви або за волосся.
2
Переверніть людини горілиць, щоб у нього був доступ до повітря і пливіть до берега. Не давайте йому вхопитися за вас і тримайте міцно, щоб він не міг перевернутися. Ви можете плисти на спині, поклавши потопаючого спиною на ваш живіт і підгрібаючи вільною рукою.
3
Врятувати людини , потопаючого в бурхливій річці з сильною течією, складніше - для цього необхідна робота в команді. Потрібно вишикуватися в ряд: один рятувальник стоїть на березі, другий у воді тримає його за руку, третій заходить ще глибше, і так далі. Ланцюжок утворюється під кутом до течії, і остання людина в ній може допомогти потопаючому.
4
Коли ви витягнете тонучого з води, оцініть його стан. Якщо він відчуває себе погано і нахлебался води, покладіть його на зігнуте коліно животом (особою вниз), так вода вийде з легких. Голова при цьому повинна висіти нижче грудної клітки.
5
Візьміть шматок матерії і видаліть воду з тванню з рота і носа. Після цього переверніть постраждалого, покладіть на спину і перевірте пульс і дихання. Якщо попередні маніпуляції не допомогли - дихання зупинилося, пульс не прощупується, зіниці розширені - швидко починайте робити штучне дихання і непрямий масаж серця. Пам'ятайте, що якщо людина не почне дихати через пару хвилин, він може померти.
6
4-5 разів сильно і різко натисніть на грудну клітку і зробіть одне вдування повітря. В хвилину має бути близько 16 вдуваний і 60-90 натискань. Пам'ятайте, що при слабкому пульсі масаж серця проводити не можна, інакше воно може зупинитися. Тому перевіряйте ретельно наявність пульсу.
Рятувати людей - благородне бажання. Все краще, ніж губити їх, вільно чи мимоволі. І так на Землі відбувається багато всього поганого, від чого тисячами вмирають люди: землетруси, урагани, епідемії холери, катастрофи ... Рятувати людей є від чого, і якщо ви вирішили стати на цей шлях, роботи у вас ніколи не зменшиться.
Інструкція
1
Щоб стати рятувальником, потрібно пройти спеціальні курси або закінчити вищі навчальні заклади, де цьому вчать. Просто так ніхто вас рятувати людей НЕ пошле. Якщо ви пожежник - ви повинні знати все про пожежі; якщо ви фахівець із землетрусів, ви повинні знати вздовж і впоперек техніку порятунку людей з-під завалів. Цьому потрібно присвятити себе всього без залишку.
2
Можете піти більш звичним шляхом. Поступите в медичний вуз і вивчитеся на хірурга. Хто знає, може бути, з вас вийде Пирогов нашого часу? Або, може бути, ви нарешті знайдете вакцину проти СНІДу? Дивіться самі, якщо ви вирішили стати лікарем, то вам доведеться багато трудитися, тому що це не така область, де можна схалтурить, щось отримати задарма або за хабар. Якщо ви хочете насправді рятувати людей , а не губити їх, вам доведеться віддати цьому все життя.
3
Рятувати людей можуть не тільки рятувальники і хірурги. Ви можете стати психоаналітиком. Зараз, в епоху нескінченних економічних, політичних, соціальних та інших катаклізмів людям так потрібна підтримка. Іноді людей рятувати доводиться від них самих, а зовсім не від хвилі морської або вітру буйного. Якщо візьметеся за цю справу, не тільки беріть з людей гроші, пропонуючи їм сумнівні поради, а насправді допомагайте їм, бо людське життя коштує дуже дорого.
4
Можна відправитися туди, де рятують людей зовсім не від фатального впливу стихії або несправного мотора автомобіля і не від власних тарганів у голові. Вирушайте в центри, де відновлюють своє здоров'я - психічне і фізичне - наркомани і алкоголіки. Найприкріше, що серед них багато хороших людей , які просто в один прекрасний момент оступилися. Допоможіть їм, чим зможете, і на вашому рахунку з'явиться ще кілька врятованих життів.
5
Зрештою, рятувати можна не тільки людські тіла, а й душі. Якщо вас цікавить ця сфера, йдіть в священики. Але зарубайте собі на носі: людина може халатно ставитися до свого тіла, але душа - це святе. Звичайно, і такі-то люди у нас рідкість, але інші до священика не підуть. Тому в цю професію теж треба вкласти всього себе і навіть більше. Що робити! Щоб врятувати людей , потрібно принести в жертву себе.