Як привчити собаку до машини.

Возити собаку до ветеринара, на виставки, на охоту найзручніше в автомобілі, але, на жаль, не всі вихованці спокійно ставляться до цього виду транспорту. Деякі навіть дресировані і розумні тварини забувають все, чому їх вчили, і починають скиглити, бігати по салону, стрибати. Але собаку можна привчити до машині за допомогою звичайних методів виховання.
Інструкція
1
Починати вчити собаку поведінці в машині бажано з раннього віку. Постеліть в автомобілі спеціальний плед для вихованця, краще всього використовувати знайому і зручну підстилку. Не годуйте собаку перед поїздкою і не забудьте вигуляти її. Якщо пес впирається і не хоче заходити в салон самостійно, заманите його за допомогою ласощів. Як тільки він зайшов, похваліть його, дайте частування і погладьте. Собаку маленької породи або цуценя в перший час можна брати на руки або класти в сумку для транспортування цуценят, а велика тварина має сидіти ззаду поруч з господарем або іншою людиною. Пограйте з собакою перед поїздкою або навіть під час неї.
2
Спочатку потрібно здійснювати короткі поїздки, наприклад, в паркову зону або природну місцевість з водоймою - туди, де собаці сподобається, щоб від подорожі у неї залишилися приємні враження. Дорогою можна пару раз зупинитися, вийти з вихованцем на свіже повітря. Слідкуйте за поведінкою собаки, як тільки вона починає проявляти занепокоєння, зупиніть машину, підбадьорити її, погладьте. Коли вона прийде в норму, зіниці звузяться, а дихання стане рідше, можна їхати далі. Ні в якому разі не кричіть і не бийте собаку , так як неприємні дії з боку господаря укупі з гучними звуками, тряскою і незвичними відчуттями можуть посилити проблему - наступного разу вихованець буде боятися більше. Привчати собаку до машині потрібно поступово, обов'язково при цьому заохочуючи.
3
Збільшуйте частоту і тривалість поїздок. Але якщо поліпшення не видно, і собака завжди погано себе почуває, застосовуйте засоби проти заколисування, які зазвичай прописують дітям. Також стежте, щоб в салоні завжди працював кондиціонер в жарку погоду або було відкрито вікно. Коли вихованець звикне до їзди в автомобілі, можна вживати тривалі подорожі, але в таких випадках беріть з собою звичний корм і миску, куди під час зупинок ви будете наливати воду. Під час довгих поїздок робіть зупинки, випускайте собаку пограти і побігати.