Як зробити стільчик. Як роблять стільчики з трубок видио.

Сьогодні у продажу достатньо дитячих стільчиків - в основному, з фанери і пластика. Але іноді хочеться зробити стілець для дитини своїми руками. Адже в цьому випадку в ньому буде частина нашої душі, а значить, малюк із задоволенням буде використовувати такий стільчик, особливо якщо він буде з дерева.
Вам знадобиться
  • Обрізна дошка 25 мм, брус 50х50 мм, брусок 25х25 мм,
  • брусок 25х50 мм, пила, рубанок, верстак, електролобзик, наждачний папір, ножівка, долото, стамеска, киянка.
Інструкція
1
Процес виготовлення стільчика починається зі створення ніжок, спинки, перекладин. Заготовки для ніжок зробіть, відпилявши чотири відрізка. Два з них повинні в довжину становити по 270 мм. два - по 520 мм. Ці заготовки треба гарненько обстрогать на верстаті рубанком, зробивши рівними всі чотири сторони. Потім можна намалювати розмітку на майбутніх ніжках і відпиляти всі зайві частини деревинок.
2
Для перекладин і спинки потрібні такі заготовки: брусок довжиною 170 мм для поперечини, а для спинки - довжиною 160 мм. Не забудьте залишити невеликий припуск - близько 50 мм, він потрібен для обробки в майбутньому. Ці заготовки обробіть так само, як заготовки для ніжок. Повинні вийти поперечини 20х20 мм, 20х45 мм і 10х15 мм.
3
Тепер можна приступати до виготовлення сидіння. Візьміть дві дошки розміром 150х25х250 мм. Обстрогать їх з особливою ретельністю з усіх боків. Треба, щоб при їх з'єднанні не було щілин. Усі гострі кути слід скруглить, щоб дитині було безпечно і зручно сидіти на стільчику. Для скругления можна використовувати лекало. Остаточно відшліфуйте сидінні наждачкою. Пройдіться наждачним папером і по всім іншим елементам стільчика.
4
Потім треба виготовити замкові елементи стільчика. Адже він має бути міцним. Розмітьте ніжки стільця і за допомогою дриля просвердлите отвори. Вони повинні бути глухими. Потім візьміть стамеску і долото і приберіть з пазів зайву деревину. Тепер випиляєте ножівкою шипи на перекладинах стільчика. Вони повинні підходити до пазів. Тому дуже важливо слідувати точному ескізу.
5
Скріпити стільчик краще клиновим способом. Зробіть на перекладинах пропили, ширина яких дорівнює 5-7 мм. Пропили повинні вийти на всю довжину шипа. Зробіть клини. Вони повинні бути ширше паза на 0,5 мм і коротше паза на 5 мм. Вставте в пропил клин і встановіть перекладину в паз, використовуючи киянку.
6
Збираючи стільчик, краще промащувати з'єднання з шипами клеєм ПВА для більшої міцності. Спочатку збирається каркас. потім - сидіння. Кріпити треба брусочками 15х15мм з просвердленими в них маленькими отворами (щоб вони не тріснули) і саморізами. Брусочки фіксуємо до поперечин з внутрішньої сторони каркаса, потім прикріплюємо до брусочками сидінні.
7
Готовий стільчик можна пофарбувати.
Зверніть увагу
Не забудьте перед початком виготовлення стільчика намалювати точний ескіз.
Корисна порада
Перед тим, як приступати до роботи, треба добре висушити всі матеріали.
Стілець - це такий звичний предмет меблів для будь-якої квартири, що мало хто надають їм особливого значення. Є спинка, є сидіння і ніжки, що ще потрібно. Навіщо купувати в магазинах зручні стільці, які стоять купу грошей? І правда, краще виготовити стілець власними руками.
Вам знадобиться
  • Пиломатеріали з листяних порід дерев;
  • Поролон;
  • Декоративна тканина або гобелен;
  • Шурупи;
  • Цвяхи.
Інструкція
1
Підготуємо складові частини стільця. Випиляємо дві передні ніжки з дерева завдовжки близько 45 см. Задні ніжки повинні мати довжину вже в 80 см. Ширина ніжок повинна дорівнювати приблизно 5 см. Крім цього нам потрібно випиляти пару бічних перегородок 40х6 см. І ще нам знадобляться чотири поперечини 35х5 см для кріплення сидіння і спинки стільця.
2
З'єднуємо деталі. Використовувати для цього ми будемо відповідні за розміром цвяхи. Спершу з'єднаємо дві поперечні перекладини з задніми ніжками. Потім скріпимо одну з передніх ніжок з бічної перегородкою. Тепер до отриманої конструкції прибиваємо дві перекладини, за допомогою яких ми будемо закріплювати сидінні. Причому, передню поперечину нам потрібно прибити таким чином, щоб вона розташовувалася трохи далі стику перекладини і ніжки. Що далі? Далі ми скріплюємо залишилася передню ніжку і другу перекладину між собою і прибиваємо їх до іншої частини стільця. Щоб каркас стільця прийняв закінчений вигляд, скріплюємо передню і задню частини стільця. Каркас слід покрити лаком.
3
Займемося оббивкою. Для виготовлення оббивки використовуємо поролон. Розрізаємо великий шматок поролону до потрібних розмірів (для сидіння 45х45 см, а для спинки 20х45 см) і обертаємо його декоративною тканиною або гобеленом. Знизу закріплюємо оббивну тканину на поролоні кнопками або заклепками. Можна скористатися також степлером з великими скобами. Якщо кілька клепок увіткнути і в верхню частину стільця, то можна додати йому ще більш декоративний вигляд.
4
Встановлюємо сидіння зі спинкою. Для цього нам будуть потрібні шурупи. Шуруповертом закріплюємо оббитий шматок поролону з задньої і нижньої частин стільця на перекладинах. На кожну поперечину має піти приблизно по 6 шурупів. Це все.