Як обшити балкон.

Щоб на балконі було затишніше влітку і тепліше взимку, його краще не залишати відкритим, а обшити. Зазвичай балкони обшивають вагонкою. Вона буває різна - пластикова й дерев'яна. Пластикова дешевше, дерев'яна більш екологічна. Визначившись, чим саме обшивати балкон, можна зважитися зробити це самостійно. Так буде дешевше.
Вам знадобиться
  • вагонка (краще дерев'яна, вона екологічна і зберігає тепло), дерев'яні рейки, перфоратор, дюбеля, цвяхи, декоративні шурупи або скоби, ножівка, лінійка, рулетка, олівець, молоток, драбина.
Інструкція
1
Перед тим, як починати роботу, зробіть точні виміри. Це треба для того, щоб розрахувати, яка кількість матеріалу знадобиться для обшивки. Отже, все готово. Тоді займіться стінами. Прокладіть на бетонні стіни балкона гідроізоляційну плівку. Потім візьміть рейки і прикріпіть їх до поверхні балкона. вкритої плівкою, за допомогою дюбель-цвяхів. Крок повинен становити 50-60 см. Якщо поверхня недостатньо рівна і рейки в деяких місцях погано прилягають. можна під них підсунути дерев'яні прокладки. Коли рейки прикріплені, між ними прокладете утеплювач, наприклад, мінеральну вату.
2
Тепер можна ставити вагонку. Це робиться за допомогою саморізів або цвяхів. Вагонка кріпиться до рейок. Краще починати зі стелі, потім переходити до стін. Спочатку почніть зміцнювати вагонку з одного кінця балкона, потім дійти до іншого кінця. Крім саморізів і цвяхів для кріплення вагонки можна використовувати шурупи або металеві скоби, вбивається за допомогою пневматичного пістолета. Щоб замаскувати щілини в кутах, прикрепляйте плінтуса і куточки.
3
Коли балкон обшитий вагонкою, можна спорудити всілякі скриньки для зберігання овочів, прокласти їх пінопластом для утеплення і теж обшити вагонкою. Потім всю вагонку треба обробити спеціальним антисептичним складом, а потім покрити лаком. Інакше вона буде гнити.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=czdYZag_LDk
Корисна порада
Врахуйте, що рейки для обрешітки треба брати однакової товщини - 1-2 см. Інакше вагонка буде нещільно прилягати одне до одного.
Раціональне використання кожного метра площі дозволяє людині облаштувати свій побут найкращим чином. Навіть використовуючи декілька метрів балкона, власник отримує додаткові метри приміщення.
Щоб відчувати себе комфортно в житловому приміщенні, його слід правильно оформити. Зокрема, вирішити питання якісної обшивки стін балкона. Найпоширенішими матеріалами, використовуваними для цієї мети, є гіпсокартон, вагонка з деревини і пластик.

Пластикова обшивка

Які переваги надає пластик в порівнянні з іншими видами оздоблювальних матеріалів? Він вважається найпростішим, досить доступним, підходящим ідеально для обшивки стін балкона. Подібне покриття складається з пластикових панелей, набирають на металевий або дерев'яний каркас. У результаті виходить майже цілісне покриття. Однак при ретельному розгляді стін можуть бути видні маленькі щілини. Зате цьому покриттю не небезпечні ніякі погодні катаклізми -Вітер, дощ, сніг або волога. Однак висока температура для нього шкідлива, оскільки під її впливом пластикові панелі починають плавитися.

Обшивка гіпсокартоном і вагонкою

Досить поширений другий варіант облицювання балкона - це використання гіпсокартону. Як і при використанні пластику, листи гіпсокартону кріпляться до виготовленому заздалегідь каркасу.Однако цей матеріал потребує подальшої обробки, його слід спочатку шпаклювати. Підготовлені стіни можна вільно забарвити або покрити обоямі.Но найкращим матеріалом все-таки прийнято вважати деревину. Дерев'яна обробка чудово виглядає в такому помещеніі.По конструкції подібні панелі досить схожі на попередні матеріали, але по виду і на дотик вони приємніші погляду і рукам, так як випромінюване «тепло» від деревини набагато приємніше, ніж від «холодного» пластика. До того ж аромат, який виходить від вагонки, дозволяє власникові заряджатися позитивною енергією від нее.Кстаті, вибір вагонки дуже різноманітний. Можна купити панелі з сосни або дуба, липи або вільхи. Не менш цікава вагонка з ясеня.Что ж до ціни питання, то останній варіант оцінюється більш дорого, ніж попередні і це не дивно, адже натуральна продукція в наш час цінується набагато дорожче, ніж самі чудові за своїми характеристиками синтетичні панелі.І коли ставиться питання, яким матеріалом слід зсередини обшити балкон, багато хто воліє натуральні вироби, оскільки хочуть відчувати себе в безпеці від різних шкідливих алергенів, відчувати комфорт серед пахощів ароматів дерева.