Як міняти ремінь варіатора. ремінь варіатора на скутер.

Нормальний ремінь варіатора на скутері в нормальних умовах експлуатації розрахований на ресурс в 6000 км. На китайських моделях - менше. Рекомендовано кожні 2000 км оглядати ремінь на наявність ознак зносу. При їх виявленні відразу ж міняйте його.
Вам знадобиться
  • - новий ремінь;
  • - набір ключів і головок;
  • - молоток, викрутка, плоскогубці;
  • - помічник
Інструкція
1
Запам'ятайте ознаки зносу ременя і при його огляді завжди звертайте увагу на їх наявність. Це відшаровування верхнього шару, наявність тріщин, як у поздовжньому, так і в поперечному напрямку. Експлуатація ременя з ознаками зносу загрожує його обривом з подальшою поломкою самого варіатора.
2
Крім того, на зовнішній стороні ременя вказується його мінімальна робоча ширина. У міру зносу, ширина зменшується. Заміривши робочу ширину ременя і порівнявши з мінімальною, можна точно судити про необхідність його заміни.
3
Для зняття старого ременя встановіть скутер на центральну підніжку. Відверніть кріпильні болти правої половини кришки варіатора, а потім лівою. Зніміть обидві половинки. Руками вийміть Бендикс стартера. Відкрутіть гайку відцентрового зчеплення. Попросіть помічника натиснути на задню частину скутера так, щоб амортизатор стиснувся якнайсильніше. Одночасно помічник повинен натискати на задній гальмо.
4
Після відкручування гайки відцентрового зчеплення (при необхідності застосуйте молоток) зніміть ремінь . Для цього руками розведіть половинки шківа відцентрового зчеплення і протолкніте ремінь до його основи. При установці нового ременя враховуйте його напрямок. Воно показується стрілками. Якщо стрілок немає, значить, ремінь неспрямований і може працювати при будь установці.
5
На деяких моделях скутерів порядок заміни ременя іншою. Знявши половинки кришок варіатора, відверніть гайку його ведучого шківа. Попередньо зафіксуйте нерухому щоку варіатора за допомогою спеціального знімача або підходящого гайкового ключа.
6
Зніміть нерухому щоку разом з ременем варіатора. Потім зніміть з валу внутрішню половину шківа варіатора в зборі. Витягніть з корпусу варіатора ролики і огляньте їх на предмет зносу. Огляньте робочі поверхні ведучого шківа на предмет відсутності механічних пошкоджень.
7
Очистіть всі деталі від бруду і гумового пилу і встановіть шків назад. Кожух варіатора очистіть від продуктів зносу ременя і шківів. Надіньте новий ремінь на ведений шків і утопите його на внутрішній радіус, розсунувши половинки шківа. Проверніть варіатор кілька разів, щоб ремінь зайняв положення, відповідне мінімальної швидкості руху. Зберіть корпус варіатора, пригвинтивши ліву і праву його половинки.
Замінити ремінь варіатора скутера нескладно. Головне - всі операції робити в строгій послідовності і обережно. Підбір нового ременя здійснюється за маркуванням на поверхні зношеного вироби.
Вам знадобиться
  • газовий ключ або спеціальний знімач, новий ремінь варіатора.
Інструкція
1
Зніміть ліву нижню частину облицювання скутера. Після цього відкрутіть кріпильні гвинти на кришці варіатора.
2
Розведіть руками щоки веденого шківа, що забезпечить виведення ременя на мінімальний діаметр. Притисніть рухливу щоку шківа до барабана відцентрового зчеплення (тут доведеться подолати деяке зусилля з боку пружини) або поверніть трохи шків і стисніть галузі ременя.
3
Перекиньте ремінь через зовнішню щоку ведучого шківа. Поверніть його і акуратно зніміть.
4
Установку нового ременя і збірку варіатора виконуйте в зворотному порядку.
Зверніть увагу
Щоб довше зберегти робочий стан ременя варіатора, потрібно дотримуватися швидкісного режиму, рекомендований виробником скутера, а також уникати буксирувань. Слід відзначити і той факт, що ремінь варіатора може прийти в непридатність також внаслідок тривалого простою техніки, наприклад, в гаражі або на складе.В деяких випадках для заміни ременя варіатора доводиться демонтувати або ведений шків з відцентровим зчепленням, або ведучий шків з муфтою.
Корисна порада
Перевіряйте ремінь варіатора періодично, оптимально це робити через кожні 1,5-2 тис. Км пробігу скутера. Це допоможе своєчасно виявити пошкодження його матер'яної обплетення і уникнути небажаного нагрівання вузлів скутера через забивання обривками матеріалу вентиляційних отворів варіатора.Еслі кріпильні гвинти кришки варіатора не піддаються відкручування, постукайте легенько по них молотком через комірець. Для кращого від'єднання кришки ту ж саму операцію потрібно виконати і з нею, але вже використовуючи киянку. Постукування виробляєте обережно, намагаючись не пошкодити прокладку, що знаходиться між кришкою варіатора і картером.