Як побудувати будинок з опалубки. Як зробити опалубку з шлаку.

Навряд чи можна впевнено говорити, що монолітний будинок є економічно більш вигідним, ніж складений з блоків того ж матеріалу - це залежить від багатьох обставин. Однак за деякими параметрами він має певні переваги. Наприклад, по теплозахисту, при однакових товщинах стін і однакових матеріалах - через відсутність містків холоду, утворених швами з піщано-цементного розчину при кладці стіни з блоків.
Вам знадобиться
 • - один з видів пористого бетону;
 • - цемент;
 • - пісок;
 • - матеріал для опалубки (обрізна дошка, плити ДВП, брус і пр.;
 • - арматура;
 • - руберойд;
 • - бітумна мастика;
 • - будівельний інструмент.
Інструкція
1
Виберіть матеріал для стін будинок а і опалубки. Найкраще в якості матеріалу для стін монолітного будинок а підходять пористі бетони: шлако-, керамзито-, пінобетон. Вони мають малу теплопровідність, достатню міцність (при правильному виборі марки бетону), відносною дешевизною. Особливо хорошими якостями для монолітної заливки володіє пінобетон - завдяки своїй пластічності.Что стосується опалубки, ринок пропонує готову опалубку із всіляких матеріалів, в тому числі і незнімну з пінополістиролу, яка після заливки розчину залишається в стіні і виконує роль теплоізоляції. Однак найдешевшої є, все ж, дерев'яна опалубка у вигляді щитів, що переставляються з місця на місце в процесі заливки.
2
Залийте фундамент під будинок . Покладіть на його верх гідроізоляцію з бітумної мастики і двох шарів промазати з усіх боків мастикою руберойду.
3
Виготовте опалубні щити з обрізної дошки або ДВП шириною 0,6-0,8 м, довжиною 2,5-3 м. Такі розміри дозволяють виробляти якісне трамбування суміші і легко переставляти опалубку з місця на місце. Необхідно мати кілька комплектів щитів. Чим їх більше, тим швидше здійснюється заливка, оскільки менше часу витрачається на очікування схоплювання розчину перед зніманням опалубки.
4
Одночасно зі щитами виготовте короба для заливки дверей і вікон.
5
Закріпіть щити на фундаменті. Необхідну товщину стіни забезпечуйте за допомогою дерев'яних або сталевих проставок, що вставляються між щитами. Стягати щити між собою зручно за допомогою в'язального дроту, протягнутої через щити і скрученої з допомогою ломика. Дротові джгути забезпечують достатню стягуюче зусилля, що не дозволяє щитам розпиратися під дією розчину. При розборі опалубки вони залишаються всередині стіни, зрізаються тільки їх виступаючі кінці. Закріпіть в опалубку короб двері (або дверей, якщо їх декілька).
6
Під час установки першого ряду опалубки її стійке положення щодо фундаменту забезпечується за допомогою упорів, поставлених з двох сторін. Надалі роль нижніх розпоровши і фіксуючого елемента виконуватиме сама стіна. Низ щитів охоплюватиме її з двох сторін, а дротяні джгути міцно притягнутий щити до стін. Встановивши опалубку, всякий раз перевіряйте її вертикальність за допомогою схилу.
7
Встановіть в опалубку арматуру. При заливанні монолітних стін з легких бетонів вона є обов'язковим елементом. Немає необхідності встановлювати її занадто часто, однак вона повинна мати вертикальні і горизонтальні зв'язки, скріплені дротом. На кутах закладіть зігнуті прутки арматури, які пов'язуватимуть стіни між собою.
8
Привезіть готовий бетонний розчин або приготуйте його самостійно. Співвідношення компонентів в шлако- і керамзитобетону приймайте 1: 3: 7 (цемент: пісок: шлак) і 1: 3: 6 (цемент: пісок: керамзит). Готуючи або замовляючи розчин, розраховуйте його необхідну кількість виходячи їх наявності встановленої опалубки.
9
Залийте розчин в опалубку і добре ущільните його - глибинним вібратором, лопатою чи іншим інструментом до припинення виділення бульбашок повітря і утворення на поверхні гладкого водяного шару. Після заливки чергового ряду одразу ж розміщуйте в розчин вертикальні прутки арматури для наступного рівня.
10
Після того, як розчин придбає достатню твердість (2-3 дні, в залежності від погоди), зніміть щити і встановіть їх вище - для заливки наступного рівня. Не поспішайте з цією роботою, щоб не порушувати цілісність залитої стіни.
Корисна порада
Перед заливанням стін можна викласти цоколь з цегли. Це позитивно позначиться на зовнішньому вигляді будинку. Але можна обійтися і без цоколя, його функцію виконуватиме низ залитої стіни. В цьому випадку вона повинна мати вентиляційні отверстія.Для захисту від атмосферного впливу стіни з пористого бетону штукатуряться або обшиваються будь-яким вологостійким матеріалом.
Використання незнімної опалубки дає можливість значно збільшити темпи монолітного будівництва із залізобетону. Крім цього, вона одночасно дозволяє утеплити зовнішні стіни будинку. Для цього застосовуються легкі полістирольні блоки. Вони легко пиляються і дають можливість побудувати стіни будь-якої форми. Дане будівництво не вимагає особливих навичок і великих грошових витрат.
Вам знадобиться
 • - незнімна опалубка з полістирольних блоків;
 • - рулонна гідроізоляція;
 • - арматура діаметром 8 мм;
 • - бетон;
 • - цегла;
 • крокви;
 • - OSB-плити;
 • - покрівля.
Інструкція
1
Зробіть цоколь і укладіть перші ряди кладки. Наприклад, можна використовувати монолітний стрічковий фундамент з цоколем з цегли. Якщо цоколь зводиться з таких же цокольних блоків, то в цьому випадку стіна будинку буде нависати над ним, так як стіновий блок з пінополістирольним вкладишем ширше його. Тому перед укладанням розкладіть блоки по стінах, щоб потім заощадити час і не робити зайві розпили блоків.
2
Покладіть по цоколю рулонную гідроізоляцію. Тільки після цього слід починати кладку стінових блоків і заливати бетоном. Будівництво стіни починайте з установки кутових блоків, потім натягніть між ними шнур, який буде рівнем для викладання рядових блоків. Скріплювати при цьому блоки між собою розчином не потрібно, для цього у них є на торцях гребені і пази. Слідкуйте, щоб блоки (їх внутрішні порожнини) всіх рядів стіни мали збіг по вертикалі. Перев'язку між рядами робіть за допомогою спеціальних кутових елементів і половинками блоків.
3
Викладіть один ряд блоків. Укладіть в виїмки, які маються нагорі коротких стінок блоку, арматуру діаметром 8 мм і скрутіть по довжині внахлест дротом. У порожнині по центру встановіть вертикальну арматуру і зв'яжіть її з попередньою або із заздалегідь встановленими в фундамент анкерами. Укладіть другий ряд блоків, надівши їх на вертикальну арматуру, яка стирчить з нижнього ряду, і знову укладіть поздовжню арматуру.
4
Зберіть 3-4 ряди, потім заповніть вертикальні порожнини бетоном. Ущільните його вручну або глибинним вібратором. Знову встановіть 3-4 ряди пінополістирольних блоків і т.п. У підсумку виходить монолітна бетонна армована стіна. Даний процес можна проводить з великою швидкістю і без високої кваліфікації. При цій технології не потрібна установка бетонних перемичок над дверними і віконними прорізами, немає необхідності також заливати монолітні пояси під балки перекриттів. Монолітна конструкція стіни володіє високими несучими характеристиками.
5
Встановіть перекриттях. Можна ставити плити перекриття, балки і лаги підлоги, для цього в блоках, які будуть для цього призначені виріжте перед заливкою бетону? частину і зробіть проріз для укладання. Проведіть інженерно-технічні комунікації. Технологія незнімної опалубки дає можливість будувати будівлі будь-яких форм і конфігурацій. Тому під комунікації зазвичай застосовують внутрішні порожнечі в блоках.
6
Встановіть покрівлю. Кроквяна конструкція не має яких-небудь особливостей. Створіть на них суцільний настил з OSB-плит, закріпіть по периметру відсотків і укладіть, наприклад, м'яку бітумну черепицю. Оштукатурьте стіни, вставте двері і вікна, настелите підлоги. Витрата бетону на 1 м2 стіни знаходиться в межах 0,075-0,125 м3.
Зверніть увагу
Порожнини верхнього ряду блоків заливайте до половини, щоб холодний шов був усередині.