Як записати якісно вокал.

Небагато музичні інструменти настільки ж рухливі як людський голос і здатні за секунди змінювати звучання від шепоту до крику. Але ця рухливість і є одне з головних перешкод тому, щоб якісно записати вокал . Необхідно перебрати мільйон комбінації студійного обладнання, налаштувань звуку, рівня гучності, щоб знайти ідеально підходящі налаштування запису для певної людини.
Вам знадобиться
  • Еквалайзер
  • Мікрофон
  • Звукозаписний пульт
  • Підсилювач
  • Шнури
Інструкція
1
Неважливо, чи хочете ви якісно записати вокал на професійній студії або в домашніх умовах, в першу чергу необхідно підготуватися до запису. Вартість роботи звукорежисера може бути досить високою, тому краще заздалегідь відрепетирувати матеріал, щоб вокал ист впевнено міг співати в будь-яких, навіть стресових, умовах.
2
Визначтеся, де буде знаходитися вокал ист під час запису. Якщо у нього гучний голос, то не потрібно просити його стояти впритул до мікрофона. Для якісного запису вокал а використовуйте динамічні мікрофони. Вони більш стійкі до пошкоджень від високого рівня гучності. Зверніть увагу на моделі марок Sennhieser і Shure.
3
Максимально знизьте ризики появи сторонніх звуків для якісного запису вокал а. Використовуйте фільтри для приглушення поганих приголосних, (наприклад, таких як п-п-п) щоб вони не зіпсували дубль запису.
4
Помістіть вокал Іста на відстані 8-10 см від мікрофона. Проінструктуйте його, що для хорошої записи вокал а ближче присуватися не варто, це може викликати спотворення звуку. Навіть незначне відхилення від обраної для запису вокал а позиції сильно вплине на результат всієї роботи.
5
Для якісного запису вокал а намагайтеся мінімізувати зовнішній вплив на творчий процес. Не дозволяйте співаючого знаходиться в самому центрі або занадто близько до стін кімнати - так звук буде глухнути.
6
Завжди намагайтеся брати до уваги емоційний стан артиста для того, щоб записати вокал якісно. Якщо людина втомився або засмучений, вам доведеться робити незліченну кількість дублів, але так і не отримати найкращого результату. Крім цього не допускайте присутності сторонніх під час творчого процесу.