Як написати шкільну газету.

Випуск газети - процес трудомісткий, вимагає навіть від ветеранів журналістики граничної концентрації сил і злагодженої командної роботи. Втім, якщо ви тільки пробуєте себе в цій професії і хочете створити шкільну газету , не відмовляйтеся від ідеї, злякавшись можливих проблем. Все, що вам знадобиться на початковому етапі, - дружний колектив, чіткий план роботи, ентузіазм і пара підручників з журналістики.
Інструкція
1
Зберіть колектив журналістів з учнів вашої школи. Загальним голосуванням виберіть головного редактора. На цю роль можна залучити школяра, вчителі чи студента факультету журналістики. Також вам знадобляться дизайнер-верстальник і коректор.
2
Вирішіть, як часто буде виходити ваша газета. Для початку спробуйте випускати її раз на місяць. Коли робочий процес стане налагодженим і звичним, можна буде збільшити кількість випусків. Обсяг вашої газети буде залежати від кількості журналістів та інформаційних приводів. Почніть з 6-смугового видання.
3
Визначте, хто буде оплачувати всі витрати на створення газети. В умовах відсутності досвіду і великих коштів не варто прагнути до високої якості поліграфії і звертатися в друкарні. Щоб скоротити витрати, можна зробити газету маленького формату і друкувати її на звичайному принтері. Тоді «спонсорам» доведеться видавати кошти тільки на папір і заміну Картідж. Ви можете звернутися за допомогою до директора школи або на батьківських зборах дізнатися, чи готові батьки давати гроші на випуск видання.
4
Складіть попередню рубрикацію і роздайте її учням, яких ви визначаєте як цільову аудиторію (наприклад, з 7 по 11 класи). Попросіть їх написати свою думку про проект, доповнити список або скоротити його. Обробіть результати цього опитування і відповідно до них скоректуйте план рубрик.
5
Частина шкільної газети відведіть під новини. Це можуть бути новини школи - всі значущі події, що відбулися за тиждень. Також варто звернути увагу на міські, російські та світові новини у сфері освіти.
6
Одну-дві сторінки можна зарезервувати для репортажів з концертів, виставок, фестивалів, спортивних матчів, які можуть бути цікаві школярам. Анонсує такі події заздалегідь.
7
Додайте в газету інтерв'ю з викладачами та іншими співробітниками школи. Героєм інтерв'ю може стати і учень, який досяг певного успіху в якій-небудь сфері.
8
Щоб налагодити безпосередній зв'язок з читачами, регулярно проводите опитування. Теми опитувань можуть бути самими різними - стосуватися школи або життя за її межами.
9
Приділяйте увагу проблемним ситуаціям, що створилося в школі. Про них ви можете написати в жанрі статті, памфлету або фейлетону.
10
Визначте на планерці теми для першого номера шкільної газети. Розподіліть їх між журналістами, обговоріть стиль оповіді і приблизний обсяг кожного матеріалу.
11
Процес роботи над текстом залежить від теми, обраного жанру та індивідуального стилю кожного автора. Детальний опис кожного жанру ви знайдете у вузівських підручниках для студентів журфаку. Однак існує загальний алгоритм створення матеріалу для газети. Першим етапом має стати збір інформації. Важливо звертатися до різних джерел, перевіряти всі відомості і враховувати всі точки зору на проблему. Паралельно остаточно формується авторський задум.
12
Визначивши ідею тексту, напишіть його план. Проаналізуйте зібрану інформацію і напишіть текст по готовому плану. Всі тези забезпечите достатньою кількістю аргументів. Через час (кілька годин або день) перечитайте текст, виправте помилки і доведіть до досконалості стиль викладу.
13
Фотографію до газетної статті ви можете зробити самі, якщо володієте мінімумом навичок і технікою. В іншому випадку ілюстрацію можна знайти в безкоштовних фотобанках.
14
Готові матеріали передайте на перевірку редактору та коректора. Затверджені варіанти верстальник повинен зібрати в номер. У верстці першого номера бажано приймати участь всьому колективу - вам потрібно виробити стиль оформлення, який стане традиційним для видання.
15
Тираж газети можна викладати на стійці біля входу або передавати кілька примірників в кожен клас через класних керівників.