Як змінити баланс білого.

Під час зйомки будь-якого об'єкта сучасної цифровою фотокамерою враховуються багато параметрів: витримка, діафрагма, світлочутливість і навіть баланс білого. Правильно виставивши параметр «Баланс білого кольору» ви автоматично можете отримати фото непоганої якості.
Вам знадобиться
  • Будь-яка фотокамера, підтримуюча функція регулювання балансу білого.
Інструкція
1
Баланс білого - це скорочення від поняття « баланс білого кольору». Освітлення об'єкта, який ви фотографуєте, найчастіше залежить від часу доби. Приміром, баланс білого для денного сонячного освітлення значно відрізняється від баланс а освітлення в приміщенні. Напевно ви помічали, що фотографії, зняті в приміщенні, мають жовтуватий відтінок. Це відбувається за однією з 2 причин: неправильно виставлений баланс білого або тьмяне освітлення лампами («Лампа Ілліча»).
2
Чому ж є баланс саме білого кольору, а не інших? Цей факт ви можете доводити кожен при сонячному освітленні. Візьміть білий аркуш паперу і подивіться на нього при сонячному освітленні - він буде білим. При місячному освітленні його колір зміниться. Таким чином, можна сказати, що у білого аркуша паперу немає свого кольору, колір поверхні залежить від виду освітлення. Дана технологія була застосована в фотоіндустрії.
3
При використанні навіть найпростіших і недорогих фотокамер є можливість регулювати опцію настройки баланс а білого. Приклад буде розглянуто на цифровому фотоапараті Lumix LZ7. Для його повноцінної роботи вам необхідно зарядити акумулятори типу AA або HR6, з номінальною напругою 1,2V. Вставте елементи живлення у відповідний роз'єм, не забуваючи про полярності.
4
Візьміть фотокамеру в праву руку - під вказівним пальцем ви виявите перемикач on/off. Змініть його становище зі значення off на on. За допомогою спеціального диска виставте режим звичайної або інтелектуальної зйомки.
5
Перейдіть до налаштувань зображення, для цього натисніть кнопку menu/set. У меню, перейдіть до вкладки, на якій зображений фотоапарат. Перейдіть до пункту «WB Бал Бел» і натисніть на джойстику вкрай праву кнопку.
6
У правій частині екрана з'явиться список доступних режимів, виберіть підходящий. Зверніть увагу, що при прокручуванні списку режимів, зображення на дисплеї змінюється. Дана функція сприяє швидкій оцінці використовуваного режиму при його попередньому перегляді. Щоб задати ручний режим замість автоматичного, активуйте останній рядок зі списку, натиснувши на кнопку menu/set.
7
Тепер наведіть об'єктив фотоапарата на об'єкт, по якому ви хочете виставити баланс і ще раз натисніть кнопку menu/set. Цей та наступні фотографії будуть зроблені з індивідуальним налаштуванням баланс а білого.