Як розділити чайний гриб.

Чайний гриб - цей трохи дивний на вигляд організм, знайомий багатьом. Ще зовсім недавно (всього лише пару десятків років тому) використовувався дуже широко в профілактичних цілях і просто для отримання смачного домашнього напою. Ділення чайного гриб а - основний спосіб його розведення, розмноження, а часом і лікування.
Інструкція
1
Для початку вирішіть, чи потрібно вам ділити свій чайний гриб саме зараз. Якщо ваш вихованець ще зовсім молодий і має невелику товщину, то малоймовірно, що ви зможете розділити його, не травмуючи. Після подібної операції чайний гриб далеко не відразу почне виконувати свої функції в повному обсязі.
2
При хорошому догляді і сприятливих умовах утримання чайний гриб досить швидко зростає. З часом ви помітите, що ваш неабияк потолстевшій вихованець починає злегка розшаровуватися по краях. Ні в якому разі не відщипувати і не ріжте гриб . Акуратно, намагаючись не травмувати, розділіть його на горизонтальні пластини в місцях розшарування. Кожен шар помістіть в окрему банку і залийте живильним розчином. Ви отримуєте одразу кілька повноцінних дорослих екземплярів чайного гриб а. Правда, терміни отримання напою в перший час кілька збільшаться. Маса кожного отриманого в результаті ділення примірника значно менше маси материнського гриб а, на перероблення поживного розчину буде йти більше часу. Втім, це не надовго.
3
Власники чайного гриб а можуть бачити деколи, що їх вихованець з незрозумілих причин опустився на дно і не спливає. Через деякий час від його поверхні відділяється тонка, прозора плівка. Це новий чайний гриб . Акуратно перенесіть її в окрему ємність. Досить скоро ця тоненька плівочка перетвориться на повноцінний чайний гриб . Такий спосіб розмноження з повною підставою можна назвати поділом, тільки відбувається воно без стороннього втручання.
4
При недбалому догляді поверхню чайного гриб а може бути травмована. Якщо ви помітили на тілі вашого вихованця коричневі плями або буру плівку, значить, він хворий і потребує термінової допомоги. Постарайтеся, якомога акуратніше відокремити верхній пошкоджений шар, оскільки (якщо пошкодження значні) надходження кисню в тіло гриб а утруднено, і він може загинути. В даному випадку поділ не має ніякого відношення до розведення та розмноження. Верхній пошкоджений шар нежиттєздатний, і його видалення має своєю метою лікування самого чайного гриб а.