Як організувати логістику.

Розробка відділу логістики хороша тому, що дозволяє вибудувати необхідний логістичну систему, утворити адекватну команду, не витрачати сили і час на боротьбу з раніше "усталеними традиціями" або на нераціональний розподіл повноважень.
Інструкція
1
Почніть роботу з детального опису логістичних функцій. Для цих цілей збудуйте на папері, а потім докладно розпишіть ту частину з усіх поставок, яка буде розташована у веденні відділу логістики. Це дозволить вам заздалегідь побачити, які саме логістичні компетенції необхідні будуть від створюваного відділу, а також де можуть утворитися вузькі місця і де існує потреба в сильних кадрах, а де можна обійтися і без висококваліфікованих фахівців.
2
Розгляньте ту частину поставок, яка є в зоні відповідальності (наприклад, з іноземними колегами). Тут потрібно виділити важливіші моменти, які задаються компанією (наприклад, розміщення замовлень) або контролюються їй (терміни виконання поставки, перевірка транспортних накладних) російською стороною.
3
Визначте на аутсортинг транспортну логістику , складське господарство та митне оформлення.
4
Визначте модель, найбільш відповідну для вашого відділу. Може краще буде для фірми, щоб поділ було вироблено з певних функцій або регіональним напрямкам (в цьому випадку всього один співробітник працює з групою клієнтів в заданому регіоні) або за групами продуктів. Можете прийняти рішення на користь змішаного способу, коли окремі логістичні функції організації передаються одній групі для досягнення необхідного ефекту, а інші можете розділити за регіональною ознакою.
5
Розробіть систему оцінки ефективності роботи майбутнього відділу, структуру контрольних показників і необхідні критерії, за якими ці дані будуть оцінюватися.
6
Складіть посадову інструкцію для кожної групи відділу логістики. Крім чітко зазначених обов'язків, зон відповідальності та повноважень, також вкажіть у даному документі інформацію для кожного окремого спеціаліста (хто кому повинен підкорятися на функціональному та дисциплінарному рівні).