Як ловити рибу в ставку.

Раннє-ранній ранок, розовеющее небо на сході. Застигла гладь ставка, ні вітерця. Десь в очеретах ухнуло хвостом по воді щось неймовірно велике! Поруч з поплавками з'явилася доріжка бульбашок ... Що може змусити забитися серце рибалки ще сильніше !? Може різко зниклий під водою поплавок, або пружна тяжкість дугою зігнутою вудки? Але, щоб це сталося, ще потрібно дуже постаратися.
Інструкція
1
Вода в ставках прогрівається набагато раніше, ніж в річках і у великих озерах. З цієї причини риба у штучних водоймах починає клювати вже навесні. У середній смузі, наприклад, цвітіння черемхи на початку травня часто збігається з настанням невеликих і нетривалих холодів, і слідом за ними чекай початку активного клювання окуня, карася, карпа.Еслі є можливість, перш ніж почати ловлю риби, поспостерігайте за даним конкретним водоймою. Буває так, що є достовірна інформація про хорошу зариблення ставка, а клювання чомусь немає. Причин такої поведінки риби може бути кілька.
2
Придивіться, можливо, ви зайняли дуже гарне місце, і цей вибір зіграв з вами злий жарт, адже багато рибалок вважають за необхідне рясно підгодувати обраний для лову ділянку. В результаті залишається багато нез'їденої прикормки, яка, зіпсувавшись, відлякує своїм запахом рибу . Потім все дивуються з того, що останній з тих, хто прийшов на водойму, проспав все на світі рибалка, сівши на найпривабливішого місце, починає тягати одну за одною рибок.
3
На платних ставках господарям не вигідно, щоб рибалки несли з собою будь-якої улов. Тому перед вихідними і святами або загодовують рибу великою кількістю комбікорму, або за допомогою зливної системи різко знижують рівень води в ставку, і перелякані коропи, білі амури та ін. Забиваються в глибокі ями і перестають харчуватися зовсім. Так що, плата за рибалку не є гарантією хорошого клювання.
4
Що стосується методів лову, вибору снастей - тут все залежить від того, якими видами риб заселений ставок, кого з даних представників водного світу ви збираєтеся ловити. Пам'ятаючи про те, що мережа і такі її різновиди, як люлька, екран, телевізор, косинка майже повсюдно заборонені для лову, слід готувати вудки і спінінги. Погодьтеся, найбільший азарт і викид адреналіну викликає безпосередньо фізична боротьба з сильною рибою на іншому кінці волосіні.
5
Карась в ставках зазвичай не виростає до великих розмірів, тому й вудку на нього слід споряджати волосінню до 0,15 мм, легким грузилом і чутливим Пєровим поплавком, маленьким гачком. Дуже добре бере карась на мормишку, для такого способу лову підійде недовге, легке вудилище, з кивком на кінці, як насадка підійде мотиль, черв'як, манка або тісто. Такий снастю зручно ловити карася у віконцях чистої води в рясці, у кромки очеретів та іншої растітельності.На коропа ж, навпаки, снасть потрібна міцна, найкраще підійде донка на базі спінінга. Тут вже потрібна волосінь від 0,22 мм і товще, оснастити її можна годівницею, на великі гачки насаджують по кілька черв'яків пучком або кілька гачків встромляють в шматок макухи, розміром трохи менше сірникової коробки. В годівницю можна набити горохової або перлової каші з домішкою вареної кукурудзи, картоплі, макухи, з поєднаннями цих інгредієнтів можна сміливо експериментувати.
6
Для лову хижих окуня і щуки заздалегідь наловите малявницю живця, зберігати його слід в максимально просторою тарі, при аерації води звичайним акваріумним компресором мальки не гинуть по кілька тижнів. Волосінь спінінга, товщиною від 0,2 мм, оснастите металевим повідцем, якщо немає живця, то застосовуйте блешні, конфігурація яких підбирається експериментально. Щоб уникнути перекручування волосіні, повідець з нею з'єднуйте вертлюжком.