Що робити, якщо дитину рве. Як лікувати блювоту у дитини.

Блювота є рефлекторним видаленням зі шлунка залишків неперетравленої їжі. Вона не завжди є результатом захворювання шлунково-кишкового тракту. Дитина може рвати також від переїдання, від вживання мамою недоброякісних продуктів, від індивідуальної непереносимості певних видів їжі, іноді молока.

Якщо блювота проявила себе одного разу, то не варто проявляти занепокоєння з цього приводу. Якщо ж дитину рве щоразу, як в шлунок потрапляє навіть мінімальна кількість їжі або рідини - слід звернутися до лікаря. Справа в тому, що вона може з'явитися наслідком кишкової інфекції. Тому, чим раніше ви звернетеся за кваліфікованою допомогою, тим швидше ваша дитина відчує себе краще.

Майте на увазі, що при блювоті організм дитини дуже швидко зневоднюється, тому необхідно, щоб малюк вживав якнайбільше рідини. Проблема в тому, що, по-перше, дитина, швидше за все, буде відмовлятися від пиття, по-друге, велика кількість рідини не стане утримуватися шлуночком. Тому краще давати пити потроху, чайними ложками. Якщо не вдається - заливайте за допомогою шприца прямо в ротик. Пропонуйте пити частіше, буквально кожні 5-10 хвилин. Як пиття найкраще підійде чорний або ромашковий чай. Температура чаю повинна бути дуже теплою (не гарячою!), Так він набагато швидше всосется в стінки шлунка.

Крім чаю слід давати і препарати: «Регідрон», «Смекта», «Ентеродез». Принцип той самий - по чайній ложечці кожні 5-10 хвилин. Це медикаменти абсорбуючої характеру, що виводять з організму токсини. «Регідрон» - 1 пакетик на літр свежекіпяченой охолодженої води. Мінімальна доза повинна становити 30 мл/кг за 6-10 ч. Пакетик «Смекти» слід розбавляти на 1/2 склянки теплої води. Дітям до року цілком достатньо вжити 1 пакетик за добу, не менше 3-х днів. «Ентеродез» розводять з розрахунку 2,5 г порошку на 50 мл охолодженої кип'яченої води. Дітям до 3 років необхідно пити приблизно 100 мл розчину на добу.

Блювота, як правило, протікає на тлі високої температури. Якщо вона не перевищує 38 градусів, збивати не варто. Якщо ж починає зашкалювати - дайте будь жарознижуючий «Панадол», «Нурофен», «Калпол» у вигляді суспензії або свічок. Слід врахувати той факт, що кожен з препаратів можна давати лише один раз за певний проміжок часу (5-6 годин). Тому, щоб уникнути передозування медикаменти слід чергувати.

Якийсь час потримайте малюка на безмолочной дієті. Але не виключайте грудне молоко, тому що воно допоможе набагато швидше впоратися з недугою.