Як відбувається вінчання в церкві.

Деякі подружні пари, крім реєстрації своїх відносин в РАГСі, закріплюють свій шлюб ще й «на небесах», проходячи через обряд вінчання в церкви . Важливо, щоб наречений і наречена підготувалися до майбутнього богослужінню заздалегідь і вже мали чітке уявлення про те, як саме відбувається вінчання в церкви .
Інструкція
1
Починається вінчання з того, що увійшовши до церкви і помолившись, наречений з усіма своїми гостями постає по праву сторону, а наречена зі своїми - по ліву. Така розстановка учасників вінчання зберігається до кінця обряду.
2
Далі священик благословляє вінчатися пару. Наречений і наречена приймають з його рук запалені свічки і тричі хрестяться. Свічки, що є символом чистоти і непорочності, видаються тільки тим нареченим, хто одружується вперше. Горіти вони повинні протягом усього обряду вінчання.
3
Далі священнослужитель читає молитви, одягає кільця на безіменні пальці обох нареченим і з'єднує їм руки. Причому рука нареченого обов'язково повинна знаходитися зверху, прикриваючи руку нареченої.
4
Після цього вінчаються разом встають на рушник, розшите декоративне рушник, розстелений перед аналоєм, високої церковної підставкою, призначеної для зручності читання богослужбових книг.
5
Потім відбувається покладання вінців. Священнослужитель читає Євангелій і дає зробити по три ковтки червоного вина з церковної чаші спочатку нареченому, потім нареченій. Ця дія позначає те, що відтепер молоді завжди будуть ділити всі біди і радощі навпіл.
6
Після спустошення нареченими чаші з вином священнослужитель, який проводить обряд вінчання, з'єднує праву руку чоловіка з правою рукою дружини, покриває їх єпитрахиллю, а поверх її кладе свою руку. Далі він проводить вінчаються навколо аналоя.
7
Завершується вінчання тим, що священнослужитель знімає з молодят вінці і вимовляє для новоспеченої православної родини заключне напуття. Подружжя підводять до царських врат, де наречена цілує образ Богородиці, а наречений - ікону Спасителя.
8
Рушник і свічки після вінчання наречені повинні взяти з собою і зберігати їх все життя.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uvJUhXaWXf4