Як поливати диффенбахию.

Дифенбахія (Dieffenbachia) - кімнатна рослина з вічнозеленим листям, батьківщина якого - вологі тропіки Центральної і Південної Америки. Головною прикрасою диффенбахії є великі, строкато пофарбовані листя. Малюнок утворюють різні тони зеленого кольору, плямочки і смужки кольору слонової кістки, які роблять кожен лист цієї рослини справжньою окрасою.
Інструкція
1
Оскільки диффенбахія - рослина тропічне, то вона звикла до високої вологості середовища проживання. Але недарма словосполучення «тропічна рослина» позначає особливу чутливість і примхливість до умов утримання та догляду. Поливати диффенбахию необхідно дуже помірно. Перед поливом необхідно переконатися, що земля в горщику вже висохла після попереднього поливу. Візьміть довгу тонку тріску і застроміть її в горщик із землею, якщо вона залишилася сухою, без налиплого землі, то полийте квітка відстояною водою кімнатної температури.
2
Після поливу почекайте 15-20 хвилин і злийте без залишку всю воду, яка накопичиться в піддоні. Залишати її не можна, щоб коріння рослини не загнили. У весняно-літній період полив необхідно здійснювати досить часто, взимку - рідше. Постійно стежте за тим, щоб дренажний отвір горщика не забивалися і, при необхідності, прочищати його.
3
Щодня обприскуйте рослина з обох сторін аркуша з пульверизатора. Листя також необхідно протирати вологою м'якою тканиною і сумішшю безалкогольного пива з водою, щоб на них не утворювалося сірого нальоту і плям від висохлих крапель води.
Зверніть увагу
Зміна забарвлення кінчиків листя - найкращий індикатор неправильного поливу. Якщо вони стають жовтими і сухими - рослині не вистачає води. Якщо вони спочатку мокрі, а потім стають коричневими і пересихають - ви ллєте занадто багато води.
Корисна порада
Навесні і влітку кожні 10 днів полив необхідно поєднувати з підгодівлею із слабкого розчину мінеральних добрив. Взимку і восени таку підгодівлю можна робити 1 раз в месяц.В тому випадку, якщо відбувається постійне перезволоження, підстава стебла може загнити, збліднути та розм'якшитися. У цьому випадку можна спробувати врятувати рослина, укоренивши верхівку в новий грунт. Від перезволоження листя рослини можуть пожовтіти і згорнутися, оскільки коренева система прогнила.