Як перевірити наявність заземлення. Як перевірити заземлення будівлі.

Для зменшення впливу зовнішніх перешкод на що підключається до мережі електроживлення обладнання, зменшення електромагнітного випромінювання, а також для виключення ураження людини ємнісним струмом використовується заземлення. Але, на жаль, заземлення є не скрізь. Щоб бути впевненим, що при включенні в розетку електроустаткування вас не стукне струмом, обов'язково перевірте наявність заземлення.
Вам знадобиться
  • - молоток;
  • - омметр.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до перевірки наявності заземлення, зверніть увагу ось на такий факт: бувають контурні і виносні роздільники. Їх диференціація визначається місцем розташування заземлювача по відносини до будівлі. Електроди виносних заземлювачів розташовані поза будівлею, контурні же рівномірно розміщені по контуру будівлі. Все заземляющие провідники, що знаходяться поза будівлею, прокладені в землі. Ті ж, які розташовані в будівлі, проходять по стінах (як правило, вони прокладені на висоті 25 сантиметрів над рівнем підлоги).
2
Здійсніть візуальний огляд з'єднань між заземлювачами та заземлювальними пристроями. Після цього легонечко простукаєте молотком місця з'єднань і уважно огляньте, чи немає розривів. Потім за допомогою омметра виміряйте перехідний опір (показник опору при справному стані заземлення складає 0,05 Ом).
3
Переносні заземлення представлені зажимами, призначеними для приєднання до заземлювального приладам. Однак до таких заземлення м пред'являються певні вимоги: конструкція затискачів та з'єднувальних елементів повинна бути надійно виконано, тобто, скріплена болтами або приварена. Крім того, кожне заземлення повинне мати спеціальну бирку із зазначенням реєстраційного номера і площею перерізу провідника заземлення. Проведіть огляд переносного заземлення з метою визначення, чи відповідає провідник заземлення даній характеристиці.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Gep0twCp3aQ
Зверніть увагу
Здійснюючи перевірку наявності заземлення, дотримуйтесь елементарних заходів безпеки.
Корисна порада
переносного заземлення перевіряється з періодичністю один раз в квартал, а стаціонарне - після кожного ремонту або реконструкції, одна не рідше одного разу на десять-дванадцять років.