Як провести водяне опалення самому. водяне опалення на дачі.

На сьогоднішній день водяне опалення на території нашої країни є найпоширенішою різновидом автономного та центрального опалення. Цей вид опалення по праву називається традиційним.
Вам знадобиться
 • - радіатори;
 • - рулетка;
 • - калькулятор;
 • - труби;
 • - кріплення для радіаторів;
 • - зварювальний апарат з електродами;
 • - насос;
 • - котел;
 • - бак;
 • - кулькові крани.
Інструкція
1
Оберіть систему опалення, монтаж якої ви будете здійснювати. Розрізняють однотрубні і двотрубні системи опалення. Однотрубна система опалення є найпростішою і досить-таки економною, однак вона може використовуватися лише для обігріву невеликих приміщень (загальна площа повинна бути не більше 100 квадратних метрів). Двотрубна система опалення здатна забезпечити рівномірний прогрів повітря у великому приміщенні. І в першій, і в другій ланцюга системи встановлюється насос. Але є ще один різновид опалювальних систем, що не вимагає установки насоса - двотрубна система з природною циркуляцією. Єдиний недолік даної системи опалення полягає в тому, що монтаж її труб повинен здійснюватися під певним кутом нахилу.
2
Приступайте до вибору опалювальних радіаторів. В даний час доступні чавунні та алюмінієві радіатори. За ціною чавунні дешевше, однак у алюмінієвих вдвічі більше тепловіддача. Розрахуйте для кожного окремого приміщення необхідну кількість секцій радіаторів. Як відомо, щоб прогріти повітря в приміщенні з площею 1 квадратний метр, знадобиться 100 Вт/год. Що ж стосується радіаторів, то одна секція алюмінієвого видає 200 Вт/год, а чавунного - 100 Вт/год (однак це за умови, що температура в опалювальній системі становить 90 градусів, що практично неможливо). Тому внесемо невелику поправку з урахуванням того, що температура теплоносія, як правило, дорівнює 60 градусів: тепловіддача однієї секції чавунного радіатора дорівнює 65 Вт, а алюмінієвого - 130 Вт. Припустимо, площа вашої кімнати становить 15 квадратних метрів, тоді вам знадобиться 12 алюмінієвих секцій (15 * 100/130) або 23 чавунні секції (15 * 100/65).
3
Встановіть котел опалення. Потім приступайте до розводці труб. Розводку починають робити з зворотного трубопроводу і йдуть при цьому від котла. Обов'язково дотримуйтеся важливого правила: обратка повинна бути розташована нижче подачі. В процесі монтажу труб робіть відгалуження для батарей і інших елементів опалювальної системи.
4
Виконайте монтаж радіаторів. Пам'ятайте: опалювальні радіатори встановлюються під вікнами, адже максимальна тепловіддача відбувається саме через вікна. У тому випадку, якщо ширина радіатора виявилася менше ширини вікна, сумістите кілька опалювальних радіаторів, розподіливши їх по всій ширині віконного отвору. Відстань від підлоги до радіатора повинно бути не менше 10 сантиметрів, а від виступаючої частини підвіконня до опалювальної батареї - більше 12 сантиметрів. Прикріпіть радіатори до стіни за допомогою спеціального металевого кріплення, а також виконайте зварювання з трубами.
5
Якщо обрана вами система опалення не заснована на природній циркуляції теплоносія, тоді встановіть насос. Монтаж насоса в опалювальну систему здійснюється тільки в зворотний трубопровід, адже це пристрій повинен відкачувати теплоносій, подаючи його в теплообмінник. Встановіть насос таким чином, щоб при необхідності його в будь-який момент можна було зняти для проведення ремонтних робіт, при цьому, не розмикаючи опалювальну систему. Рекомендується поряд з насосом встановити три кулькових крана: два з двох його сторін, а третій - на трубі, що йде паралельно з ділянкою, де встановлений насос.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MFVhD0v4Fas
Зверніть увагу
Перевіряйте герметичність з'єднань окремих елементів опалювальної системи!
Корисна порада
Обов'язково встановіть розширювальний бак: його слід розташувати в найвищій точці будівлі, наприклад, на горищі.
Опалення на дачі слід встановлювати з урахуванням часу вашого проживання та проходження теплових магістралей. У разі проживання в будинку тільки під час дачного сезону встановлювати дорогу систему опалення нерентабельно. Якщо ж ви живете в дачному будинку цілий рік, опалення потрібно проводити у відповідності з усіма нормами звичайного будинку.
Вам знадобиться
 • -електрічеський або газовий котел
 • -труби для опалення
 • -расшірітельний бачок
 • -печка
 • -обогревателі
Інструкція
1
Для сезонного проживання система водяного опалення не підходить. Якщо ви все-таки вирішили встановити її, то восени всю воду із системи потрібно зливати і труби ретельно продувати. Якщо цього не зробити, то навесні вам доведеться все міняти або ремонтувати у зв'язку з розморожуванням системи.
2
Найоптимальнішим способом обігріву приміщення в період сезонного проживання є установка звичайної грубки, яку топлять дровами та вугіллям. Додатково до пічного опалення можна підключати знімні теплові електрообігрівачі.
3
В даний час з'явилися у продажу інфрачервоні навісні обігрівачі, які займають мало місця, економічні і не випалюють кисень.
4
Якщо ви проживаєте в дачному будинку цілий рік, кращим варіантом опалення є газове або електричне підключення.
5
Для підключення газу необхідно звернутися до постачає компанію, написати заяву. Вам складуть проект і технічні умови. Проведенням і підключенням газового опалення можуть займатися тільки спеціалізовані організації. Тому вам слід купити газовий котел, лічильник, змонтувати по всьому будинку труби водяного опалення та укласти договір на підключення і технічний ремонт газового обладнання.
6
Якщо ви плануєте опалювати будинок електрикою, відповідно потрібно написати заяву в постачає компанію, отримати проект і дозвіл та укласти договір на безпосереднє підключення всього електрообладнання. Тому що, як і в першому випадку, самостійне підключення і установка потужних електроприладів суворо заборонено.
7
Якщо газ у вашій місцевості не проходить, а електричне опалення ви не хочете встановлювати у зв'язку з його дорожнечею, то альтернативним варіантом для постійного проживання є установка грубки з котлом разом із системою водяного опалення. Опалювати дачний будинок можна буде твердими видами палива, до яких відносяться дрова, вугілля або спеціальні брикети.
8
Для його установки простягніть по всьому будинку опалювальні труби та з'єднайте їх до печі з водяним котлом і розширювачем. Як було описано вище, цей варіант підходить тільки для постійного проживання.