Як зробити мансардне вікно.

Мансарда допомагає раціонально використовувати горищне приміщення, яке є буквально в кожному окремому будинку. Виявляється, звести мансарду - посильна робота для домашнього майстра. Головне в цій справі - правильно зробити мансардне вікно .
Вам знадобиться
 • - дахове вікно;
 • - рулетка;
 • - рівень;
 • - крейда;
 • - дерево для отрубкі;
 • - пила;
 • - зубило;
 • - кліщі;
 • - гвинторізний пристрій;
 • - цвяхи;
 • - кріпильні куточки;
 • - жалюзі.
Інструкція
1
Продумайте, де знаходитиметься вікно і яким буде його розмір. На місце розташування майбутнього вікна впливає декілька факторів. По-перше, це майбутня розстановка меблів: тобто заздалегідь визначте, як і куди повинен падати сонячне світло. По-друге, істотно впливає розташування крокв. Справа в тому, що на кроквах тримається, власне кажучи, вся покрівля, тому, встановлюючи мансардні вікна, намагайтеся якомога менше підпилювати крокви, адже в іншому випадку ви зменшите міцність несучої конструкції. Що ж стосується висоти коробки (саме цей показник є вирішальним при визначенні розмірів мансардного вікна), то тут діє наступне правило: довжина вікна повинна укладатися в ціле кількість рядів черепиці або іншого покрівельного матеріалу.
2
В інструкціях до покрівельних вікнам вказані точні розміри прорізу в покрівлі. Перенесіть ці розміри на внутрішню сторону даху (крокви і решітки), де запланована установка мансардного вікна.
3
Перш ніж підпилювати крокви, обов'язково зміцните їх верхню і нижню частину. З цією метою прибийте до несучої конструкції допоміжні балки, довжина яких би була на 20 сантиметрів більше висоти отвору і рівно на стільки ж виступала з-під підвіконня. У цю тимчасову опору вбийте цвяхи і підіпріть її обрізними дошками.
4
Зніміть покрівельний матеріал. Якщо у вас черепичний дах, робіть це дуже акуратно, оскільки знята плитка буде згодом використовуватися для укладання навколо мансардного вікна. Залежно від матеріалу виберіть відповідні інструменти. У випадку з черепичним покрівлею працюйте зубилом: цемент відбивайте доти, поки черепичний плитка не стане розхитуватися, після чого акуратно зніміть черепицю і очистіть її від цементу. Потім кліщами витягніть старі вітрові гачки. Якщо дах будинку укрита листовий покрівлею, то знадобиться або зняти кілька аркушів, або вирізати в одному з них проріз.
5
прорубати покрівельний проріз. Після цього зніміть стулку з мансардного вікна (цим ви не тільки уникнете розбивання скла, але і полегшите процес монтажу покрівельного вікна).
6
За допомогою кріпильних куточків пригвинтите коробку до крокв.
7
Виконайте монтаж мансардного вікна, а потім встановіть захисні рольставні або жалюзі, що поставляються в комплекті з даховими вікнами. Перевірте функціональність мансардного вікна.
Зверніть увагу
Обов'язково ознайомтеся з правилами по перепланування об'єкта житлового призначення!
Корисна порада
Перш ніж купувати те чи інше покрівельне вікно, дізнайтеся якомога більше про його недоліки і переваги: так значно легше буде зробити правильний вибір. Пам'ятайте, що вікна для мансард повинні бути міцними і ветрозащіщенная, адже на них припадає набагато б? Більша навантаження, ніж на звичайні стінові прорізи.