Як зробити прохідний вимикач. Як провести світло до сходів.

Гідно оцінити незамінність прохідних вимикачів ви зможете в тому випадку, якщо у вас, наприклад, є великий двоповерховий заміський будинок з довгим коридором. Прохідний вимикач створить вам додаткову зручність: вам не потрібно буде спускатися по сходах з другого поверху на перший або проходити довгий коридор, щоб відключити світло. Неймовірно зручно, чи не так? А зробити прохідний вимикач здатен кожен домашній майстер.
Вам знадобиться
  • - світильник;
  • - сполучна коробка;
  • - з'єднувальні дроти;
  • - прохідні вимикачі;
  • - дриль зі свердлом ;
  • - саморізи.
Інструкція
1
Виконайте монтаж світильника: провід, що йде до нього (нульовий), повинен виходити з джерела електроживлення і, проходячи через сполучну коробку, підключатися до світильника. Пам'ятайте: сполучна коробка повинна бути розташована на такій відстані, щоб до неї був зручний підхід, а під'єднані дроти були мінімальної довжини.
2
З'єднайте другий дріт, тобто фазний, із загальним контактом одного з вимикачів. Після цього два перемикаються контакту першого вимикача з двома перемикаються контактами другого. Підключення виконуйте тільки через коробку. Потім з загального контакту другого вимикача пустите фазу на другий контакт світильника.
3
Здійснюючи монтаж прохідних вимикачів, зверніть увагу на те, що кожний прохідний вимикач має по три контакту, а також по два положення перемикання. Один з їхніх контактів загальний: він може замикатися то з одним контактом, то з іншим. Однак ні за яких умов три контакти не замикаються одночасно.
4
Після того як підведете фазний провід від загального контакту другого вимикача до самого світильника, встановіть коробки вимикачів. Потім проведіть тестування підключеної системи: включіть світильник з допомогою, скажімо, вимикача, розташованого спочатку сходи, а вимкніть його вимикачем, який монтований на другому поверсі.
5
Якщо ви здійснюєте підключення прохідного вимикача з трьох місць, то вам знадобиться три вимикача. Доданий в цю схему третій прохідний вимикач дещо відрізняється від двох інших: він спарений. До того ж в ньому використовується чотирьохжильний кабель. Принцип дії такої освітлювальної схеми наступний: при натисканні одного з вимикачів відбувається перекидання двох незалежних один від одного контактів.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь правил електробезпеки.
Корисна порада
Якщо у вас є хоч невеликий досвід проведення електромонтажних робіт, підключення прохідних вимикачів не викличе у вас проблем.
Сучасна будівельна техніка та інструменти виготовляються не тільки за принципом продуктивності, але і за принципом мінімізації небажаного руйнівного ефекту. Так, свердла по бетону замінюють на алмазне буріння, а ударні перфоратори на прохідні бури.
Інструкція
1
Прохідний бур - це будівельний інструмент для висвердлювання отворів у твердих поверхнях без використання ударних механізмів. При роботі в перфораторами та ударними дрилями неминуче утвориться небажане руйнування, наприклад, стін, тому від цих інструментів при роботі в багатоквартирних будинках або в старому фонді доводиться відмовлятися.
2
Прохідний бур використовує кріплення типу SDS-Max і є дуже продуктивним і потужним інструментом. Вони замінюють використання ударних порожнистих коронок, які поступово відходять у минуле за рахунок недосконалості своєї конструкції. Прохідний бур представляє з себе довгий стрижень з фрезою на кінці з твердосплавного металу. Таким буром можна проробляти отвори до 2 метрів у твердих стінах з монолітного бетону з армуванням, що звичайним бурам не під силу.
3
Новий інструмент досить дорогий, його ціна починається з 6500 рублів і закінчується 12 тисяч рублів. Але погодьтеся, що він коштує таких грошей, так як його аналогів просто не існує.
4
На відміну від попередників, сучасний прохідний бур має підвищену ширину спіралі, завдяки чому досягається стійкість до зламів, а за рахунок особливостей конструкції істотно знижена вібрація при його роботі.
5
Виробниками передбачено і посилення в серцевині, що запобігає поломку бура при роботі, за рахунок же підвищення рівня нахилу спіралі відбувається більш швидке відведення відходів від процесу буріння, ніж при роботі з звичайними бурами.
6
Коротка спіраль на кінці бура знижує його масу, а за рахунок особливостей конструкції енергія удару передається від перфоратора без втрат.
7
Швидке буріння твердотільних стін досягається за рахунок розрахованої геометрії зубців і їх оптимальної форми. Прохідний бур має свердло на кінці для центрування і точного буріння, при цьому отвір виходить готовим і не вимагає подальшої доробки, тому воно в процесі проникнення обробляється додатковими різцями.
8
Прохідний бур досить вставити в перфоратор, і ви можете з його допомогою робити будь-які отвори в природному камені, бетоні, цегляній кладці, газо- і пінобетон, в різних панелях будинків.
Зверніть увагу
Для роботи з прохідними бурами потрібен перфоратор масою від 5 до 12 кг, який використовує роз'єм типу SDS-Max.
Корисна порада
Використовуйте прохідні бури для прискорення процесів при демонтажі несучих стін в монолітних будинках.