Як визначити площу кола. радіус кола через товщину.

Окружність є лінією, а лінія ще в «Засадах" Евкліда визначалася як «довжина без товщини». Тому визначити, що таке площу окружності, теоретично неможливо. Однак, на практиці, поняття "товщина лінії" зустрічається в будь-якому графічному реакторі. А щоб накреслити цю саму окружність, буде потрібно певну кількість барвника, яке безпосередньо залежить від її площі.
Вам знадобиться
  • - лінійка;
  • - циркуль;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Якщо потрібно визначити площу окружності, то обов'язково уточніть: що мається на увазі під площу ю окружності і кому це потрібно . Дізнайтеся також радіус окружності, а якщо під окружністю є зважаючи кільце, то визначте його внутрішній і зовнішній радіуси.
2
Якщо визначити площу окружності вимагає вчитель, то заявіть йому, що окружність є лінією, а поняття площі для лінії не визначене. При цьому не використовуйте такі поширені твердження як « площу (товщина) окружності дорівнює нулю» або « площу окружності нескінченно мала».
3
Якщо площу окружності вимагає визначити не дуже грамотна людина, то мається на увазі, швидше за все, площу обмеженого цим колом кола. У цьому випадку, скористайтеся формулою для знаходження площі круга: S =? R ?, де? - Число «пі» (зразкове значення 3,14), r - радіус окружності (кола), S - площу круга.
4
Цілком реальна площу є у намальованих окружностей. Щоб порахувати площу накресленої окружності (наприклад, щоб оцінити - скільки знадобиться на її роздруківку порошку або фарби), помножте довжину окружності на товщину лінії: S = С * T = 2? r * Т, де: Т - товщина окружності, S - площу окружності (лінії).
5
Якщо розглядати коло, що має товщину, як геометричну фігуру, то правильніше було б назвати таку окружність кільцем. Для визначення площі кільця уточніть його внутрішній і зовнішній діаметр і скористайтеся наступною формулою: S =? R? -? R? =? (R? - R?), Де: r - внутрішній радіус кільця, R -. зовнішній радіус кільця
6
Якщо задані тільки радіус окружності і товщина лінії, якої вона проведена, то уточніть: який радіус - зовнішній або внутренній.Еслі заданий внутрішній радіус (r), то зовнішній радіус буде дорівнює внутрішньому плюс товщина окружності (R = r + T) .Якщо заданий зовнішній радіус (R), то внутрішній радіус буде дорівнює зовнішньому мінус товщина окружності (r = R - T) .Якщо не вказано, який радіус мається на увазі, то це, як правило, «середній радіус». У цьому випадку внутрішній і зовнішній радіуси для підстановки в вищенаведену формулу будуть дорівнювати: r = Rc - T/2 і R = Rc + T/2, де Rc - величина середнього радіусу.