Як провести новорічні канікули з дітьми.

Новорічні канікули - відмінний час для спілкування заклопотаних батьків з не менш завантаженими дітьми. Постарайтеся провести вільний час якомога більш продуктивно. Однак не перестарайтеся - безперервний відпочинок теж може втомити. Найкраще продумати сценарій канікул заздалегідь, залишивши, проте, час для імпровізації.
Інструкція
1
Постарайтеся комбінувати галасливі розваги і тихий відпочинок, походи в гості і сімейні вечори. Не прагніть відвідати всі заходи, які влаштовуються для дітей. Вибирайте розваги, які будуть цікаві не тільки малюкам, але і всій родині. Батьки теж мають право на цікавий і корисний відпочинок.
2
Непогана ідея - тематичні дні. Нехай кожен день канікул буде присвячений якому-небудь події. Наприклад, влаштуйте «День катання на ковзанах», «День санок» або «День казок». Продумайте сценарій разом з дітьми - ви здивуєтеся, які цікаві ідеї вони можуть запропонувати.
3
Щоб врахувати інтереси всіх членів сім'ї, присвятіть по дню кожному з них. Нехай домочадці самі придумають, чим вся сім'я займеться в той чи інший день. Наприклад, тато може вибрати похід на хокейний матч, син - піцерію і ігрові автомати, дочка проголосує за похід по магазинах, а мама побажає пекти пироги і співати під караоке. Умова одна - в розвагах, придуманих одним, бере участь вся сім'я. Організатора дня призначте головним розпорядником процесу.
4
Організуйте дитячий ранок на дому. Не варто скликати ватагу малюків і запрошувати артистів на роль Діда Мороза і Снігуроньки. Зберіть декілька друзів своїх дітей, приготуйте нескладний стіл з бутербродами, піцою та фруктовими шашличками, придумайте нескладні конкурси. Спробуйте виступити в ролі аніматора і просто подурачьтесь с дітьми.
5
Для більш старших можна організувати чаювання. Разом зі своїми дітьми приготуйте пиріжки і печиво. Дозвольте їм покликати кількох друзів, запаліть свічки і посидьте за столом разом. Ви здивуєтеся, наскільки цікавими і розважливими можуть бути діти, як нестандартно вони мислять і виражають свої почуття. Не упускайте можливості дізнатися про них побільше.
6
Не забудьте про активні розвагах на свіжому повітрі. Ви можете поїхати за місто, покататися на лижах або санках або відправиться на каток. А якщо дозволяє погода, влаштуйте пішу екскурсію по місту. Виберіть незнайомий маршрут. Заходьте в маленькі магазинчики сувенірів, замовляйте каву і шоколад в затишних кафе, розглядайте пам'ятники і незвичайні будинки. Уявіть, що ви приїхали в абсолютно інше місто, а, можливо, і в іншу країну. Такий дозвілля дуже розвиває уяву - і не тільки дитяче.
7
Придумайте свої власні сімейні традиції. Наприклад, похід до дідусів і бабусь і перегляд сімейних фотографій. Або обов'язкове відвідування новорічного ранку в театрі. Такі сімейні ритуали діти запам'ятовують надовго і з задоволенням беруть участь в них. А через багато років вони, можливо, заведуть такі ж традиції і у власних сім'ях.