Як подивитися користувачів linux. Як подивитися групу користувача в linux.

Linux - сучасна швидкорозвійна операційна система. Вона відрізняється високою стабільністю та безпекою. Linux має гнучкі настройки управління користувачами і широкі можливості керування з консолі.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з операційною системою linux.
Інструкція
1
Все облікові записи користувачів в linux зберігаються в текстовому файлі/etc/passwd. Кожен рядок файлу містить інформацію про одну з облікових записів. Вона містить 7 полів, розділених двокрапкою: 1. Логін2. Неиспользуемое поле, в якому в старих системах зберігався хеш пароля.3. Ідентифікатор користувача (uid) .4. Ідентифікатор основної групи для облікового запису (gid) .5. Особисту інформацію про користувача, наприклад, справжнє ім'я і контактні телефони.6. Розташування домашнього каталога.7. Командна оболонка.
2
За замовчуванням файл/etc/passwd доступний для читання будь-якому користувачеві. Ви можете переглянути записи в ньому через текстовий редактор, за допомогою консольних утиліт або графічного інтерфейсу.
3
Щоб подивитися користувачів linux безпосередньо з цього файлу, просто виведіть його вміст в консоль командою: cat/etc/passwdВи побачите список всіх користувачів , зареєстрованих в системі.
4
Облікові записи користувачів відрізняються за типами: 1. Користувач root, uid = 0.2. Системні облікові запісі.3, Звичайні користувачі. Для систем на основі Red Hat вони мають uid починаючи з 500 і більше, а в системах на основі Debian з 1000.
5
У файлі/etc/passwd облікові записі не відсортовані по типу, тому якщо ви хочете отримати список тільки звичайних користувачів linux, використовуйте фільтри. Наприклад, за допомогою такої команди grep можна отримати список тільки звичайних користувачів для debian систем, відфільтрувавши їх по uid: cat/etc/passwd | grep -e "^ [^:] *: [^:] *: [0-9] {4,} "Або, додавши в конвеєр команду cut, отримати тільки їх логіни і домашні директорії: cat/etc/passwd | grep -e" ^ [^:] *: [^:] * : [0-9] {4,} "| cut -d: -f1,6
6
Крім самого файлу і консольних утиліт, ви можете отримати список користувачів , використовуючи графічні програми. Наприклад, оболонка KDE містить модуль настройки "Управління користувачами і групами".
7
У верхньому вікні модуля відображається список облікових записів. Клікнувши по будь-якій з них, ви отримаєте її опис в нижній частині вікна. Модуль за замовчуванням відображає тільки звичайних користувачів і root, але встановивши відповідний прапорець під списком, ви побачите і системних користувачів .