Як ліпити іграшки з глини. Як ліпити з глини в домашніх умовах.

Глиняні іграшки робили на Русі споконвіку, передаючи технологію ліплення з покоління в покоління. Навіть зараз, у вік пластика і синтетики, любов до ляльок, свистульки і сувеніри з глини не висихає. На уроках прикладного мистецтва діти із задоволенням вчаться ліпити іграшки з податливого природного матеріалу.
Вам знадобиться
 • - глина;
 • - вода;
 • - стек, зубочистка, ніж;
 • - губка;
 • - гуаш, лак.
Інструкція
1
Глину для ліплення знайдіть в природі, для цього досліджуйте грунт яру, будівельного або цегляного котловану. Викопайте необхідну кількість речовини, розведіть його водою до консистенції густої сметани і почекайте, поки камені і коріння рослин осядуть на дно, після чого злийте глину через дрібну сітку і просушіть її на сонці протягом 12 годин. Або ж купите в магазині глиняний порошок або масу для ліплення у вакуумній упаковці.
2
Замісити пластичну масу, змішавши глину з водою. Речовина для ліплення повинно легко відставати від рук. Приготуйте мисочку з водою для того, щоб змочувати глину при з'єднанні деталей і при закладенні тріщин, що утворюються при висиханні.
3
Зліпити з глини основну деталь, наприклад тулубі тварини, до неї приєднаєте дрібні деталі, такі як лапи, голову і хвіст. В місцях з'єднань стеком, зубочисткою або ножем зробіть насічки, змочіть деталі водою і з'єднайте, розгладивши стики пальцями. Найдрібніші деталі, такі як вуха, очі і ніс приліпите в найостаннішу чергу. В процесі ліплення не забувайте виміряти деталі і робити їх пропорційними один до одного.
4
Існує другий спосіб, як ліпити іграшки з глини - пластичний. Він застосовується для ліплення простих за силуетом фігур: пташок і звіряток. Візьміть шматок глини, скачайте його в кулю і витягніть деталі іграшки , наприклад, голову з дзьобом і хвіст качечки.
5
Готову іграшку змочіть вологою губкою, пензликом або ганчіркою, заліплюючи дрібні тріщини. При бажанні стеком нанесіть узор, поки глина не висохла.
6
Залиште глиняну іграшку сохнути протягом доби. Після висихання обробіть виріб шкуркою. Можна обпалити іграшку з глини, але під час випалу фігурка може повестися непередбачувано і зруйнуватися, тому добре висушіть її в теплому місці, наприклад, на батареї, загорнувши її в поліетиленовий пакет з отвором.
7
Просушену іграшку покрийте двома шарами білої гуаші та розпишіть кольоровими фарбами. Добре висушіть скульптуру і покрийте прозорим паркетним лаком, використовуючи поролонову губку. Залиште іграшку з глини сушитися ще протягом 1-2 діб.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=URuCLPtlSlg
Глина - дешевий, екологічно чистий, пластичний матеріал з широким спектром застосування. З глини можна зробити дуже багато чого: від цеглин для дому та посуду до іграшок та жіночих прикрас. Але різна глина володіє різними фізичними властивостями, тому і вироби з неї виходять абсолютно різні. Це необхідно враховувати при роботі з глиною.
Вам знадобиться
 • - глиняна маса;
 • - посудину з водою;
 • - посудину зі шликером;
 • - стіл;
 • - набір стеків;
 • - ганчірка.
Інструкція
1
Вирішіть, який склад глиняної маси підійде для вашої задумки. Замісіть глиняну масу, додаючи в неї потроху воду, до отримання глини потрібної консистенції, вона повинна бути однорідна і пластична. Можливе придбання вже приготовленої глини.
2
Розімніть грудку глини в руках. Уявіть собі вигляд вашого майбутнього виробу, подбайте про цілісність і стійкості конструкції вироби. Починайте ліпити, керуючись правилом - «від загального до конкретного», від великих деталей - до дрібних.
3
Намагайтеся дрібніші здебільшого не приліплювати до цілого, а «витягувати» з нього. Не збирати фігуру зі шматочків, як це робиться при роботі з пластиліном, а вилепливать з одного шматка. Це робиться для того, щоб заготовка витримала всі технологічні щаблі до готового виробу.
4
Украшайте виріб після того, як ви переконаєтеся, що воно монолітно. Спочатку загладьте виріб, ретельно розгладжуючи всі місця стиків. Потім, використовуючи будь-який підручний матеріал в якості стеків (палички, стрижні, гвоздики і т.д.), можна декорувати вироби, видавлюючи або процарапивая на ньому малюнок. Використовуйте шликер (кремообразную глину), в тому випадку, якщо є необхідність «приклеїти» якусь декоративну деталь.
5
Сушіть виріб при кімнатній температурі. Якщо обпекти його після сушіння в муфельній печі при температурі 700 градусів, то виріб буде міцним, придбає колір обпаленої глини і перестане боятися води. Якщо цього не потрібно, то сухе виріб можна відразу покрити грунтом і остаточно задекорувати фарбами для кераміки.
Зверніть увагу
Залежно від того, який виріб хотілося б отримати, використовується різна глина. Якщо це буде масивна споруда, наприклад, піч або садова скульптура, то глиняна маса може бути шамотна, тобто в її складі можуть зустрічатися камінці або шматочки вже обпаленої глини. В цьому випадку підвищується міцність виробу і зменшується усадка при сушінні. Якщо виріб повинен мати низьку теплопровідність, наприклад саманний блок, то в глину можна додати тирсу і деревний пил, очеретяний пух. Для виробів та посуду бажано отримати пластичну масу, яка не тріскається в процесі ліплення.
Корисна порада
На глині легко робити відбитки різних фактур - мішковини, мережива, листя. Це властивість можна використовувати при декорі виробів з неї.