Як скласти лист.

Через листи люди зізнаються в коханні, вирішують комерційні питання, дають настанови і просять допомоги. Важливі листи не можна складати недбало, тому що адресат може не розібратися в суті сумбурно викладеного тексту.
Інструкція
1
Напишіть головну думку однією фразою. Ця вправа корисно, щоб багатьма словами листи не «замаскувати» суть. Читач може сприймати текст під своїм кутом зору і трактувати викладене не так, як мислив автор.
2
Додайте два-три абзаци для пояснень. Зазвичай люди не відправляють серйозні листи, що складаються з одного речення. Треба обґрунтувати вимоги або прохання, заради яких замислювалося лист . Наведіть факти, порівняння, думки інших людей і т.д., щоб адресату не довелося домислювати ситуацію. Пояснювальна частина листа може вийти довгою, тоді кілька разів повторіть в тексті головну думку, висловивши її різними словами.
3
Придумайте введення, щоб підготувати читача до сприйняття письма. Уявіть, в якому стані духу повинен знаходитися людина, щоб серйозно поставитися до ваших слів. Підбадьорте його, утіште або висловіть подяку за дружбу.
4
Додайте надихаюче висновок. Якщо очікуєте від людини відповідних дій, конкретно напишіть про це. Вкажіть дату і час, якщо бажаєте щось отримати. В іншому випадку адресат відкладе лист , щоб зайнятися іншими важливими справами - адже немає обмеження по часу, значить, можна відповісти пізніше. Щоб надихнути читача на дію, похваліть його і подякуйте за відповідь - ніби вже його отримали.
5
Запишіть текст на диктофон і прослухайте через кілька днів на самоті. Якщо ж лист не є конфіденційним, прочитайте його вголос у присутності одного, щоб почути думку з боку. Якщо слухачеві зрозуміла суть, лист можна відправляти. Іноді немає можливості відкладати аналіз написаного на кілька днів - потрібна термінова відправка. Тоді негайно читайте вголос і намагайтеся виправити немилозвучні фрази.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iXEdTzmqxgM
Зверніть увагу
Якщо не можете похвалитися грамотністю, попросіть друга виправити помилки в тексті. Це продемонструє вашу повагу до одержувача листа. Грамотна людина іноді не сприймає серйозно текст, написаний з помилками.