Як поставити нові батареї у квартирі.

Сучасні якісні радіатори опалення мають хороші експлуатаційні характеристики і привабливий зовнішній вигляд. Не дивно, що багато господарів квартир замислюються про зміну старих чавунних батарей опалення новими красивими радіаторами.
Інструкція
1
Порядок заміни радіаторів опалення залежить від того, міняєте ви тільки радіатори, або разом з ними проводиться заміна всієї опалювальної системи. У будь-якому випадку при встановленні нових батарей опалення слід передбачити місце для регулювальних кранів - з їх допомогою ви зможете регулювати температуру в приміщенні. Температура може автоматично змінюватися і за допомогою термостатів, що дуже зручно.
2
Замість старих чавунних батарей зазвичай ставлять алюмінієві, біметалеві або сталеві. На вибір впливає не тільки ціна радіатора і його зовнішній вигляд, але й характеристики будинку, в якому він буде встановлюватися. Зокрема, у висотному будинку радіатори повинні бути більш міцними. При покупці проконсультуйтеся з фахівцем в магазині, він допоможе підібрати найбільш відповідний для вас варіант.
3
Батареї завжди ставляться біля вікна, цим забезпечується відсікання йде від вікна холодного повітря. Ширина радіатора не повинна бути менше 50-75% ширини віконного отвору, інакше не буде створюватися необхідна теплова завіса. Між підлогою і нижньою частиною радіатора повинен залишатися зазор не менше 60 мм. Між верхньою частиною радіатора і підвіконням зазор не повинен бути менше 100 мм.
4
При покупці радіатора зверніть увагу на присутність у нього клапана для випуску повітря. Якщо його немає, придбайте клапан окремо. З його допомогою ви зможете легко позбутися від повітряних пробок в радіаторі, що перешкоджають нормальному обігріву.
5
Перед демонтажем старих радіаторів необхідно перекрити воду, для цього, швидше за все, доведеться звернутися в ЖЕК. Зі стояків зливається вода, після цього ви зможете зняти старі радіатори. Обов'язково передбачте установку кранів на всі нові радіатори, це вбереже вас від маси турбот. У разі будь протікання ви зможете просто перекрити кран і спокійно зайнятися усуненням несправності.
6
Для герметизації різьбових з'єднань використовуйте льон або танго уні-лок. Слід знати, що забезпечити герметичність з'єднання, не маючи досвіду подібної роботи, досить складно. Льон краще застосовувати з герметиком Unipak. З'єднання на льоні з фарбою (поширений варіант герметизації) не настільки надійні - фарба всихає, може з'являтися крапельна текти.
Комфорт і затишок квартири в чому визначається правильно підібраними і грамотно встановленими опалювальними приладами. Щоб у холодну пору року в житловому приміщенні можна було підтримувати відповідну температуру, слід завчасно подбати про встановлення батарей опалення. Такі пристрої допоможуть створити необхідний тепловий режим і зберегти здоров'я.
Вам знадобиться
  • - опалювальні радіатори;
  • - регулюючі клапани (термостати);
  • - інструменти для роботи з металом;
  • - герметик.
Інструкція
1
Визначте, чи маєте ви намір міняти всю систему опалення, включаючи труби для підведення води, або обмежитеся тільки установкою нових радіаторів. Як правило, установка сучасних батарей опалення на увазі одночасне підключення пристроїв регулювання (термостатів), за допомогою яких можна за бажанням змінювати параметри системи і підбирати потрібний температурний режим.
2
Оберіть тип опалювальних приладів. Сьогодні замість звичних чавунних батарей все частіше встановлюють більш практичні алюмінієві, сталеві або біметалічні радіатори. На вибір може вплинути ціна батареї опалення, необхідну кількість секцій, а також зовнішній вигляд пристрою, відповідний дизайну приміщення.
3
Підберіть місця, де ви встановите батареї. Як правило, їх краще всього кріпити під вікнами, щоб мінімізувати вплив холодних потоків повітря. Ширина батареї при цьому повинна бути приблизно рівною розмірами віконного отвору. Не рекомендується встановлювати радіатори впритул до підлоги і підвіконню, обов'язково залиште зазори в межах 70-100 мм.
4
Безпосередньо перед проведенням робіт з демонтажу старих батарей та встановлення нових приладів відключіть воду в опалювальній системі, погодивши свої дії з організацією, яка експлуатує житло. Зніміть старі опалювальні прилади. Перед установкою нових батарей встановіть при необхідності термостати.
5
Навісьте на стіну нові радіатори, використовуючи монтажні скоби і гаки. Переконайтеся, що прилади встановлені надійно і не можуть бути зрушені без значних зусиль. Підключіть до батарей підводять труби. Всі з'єднання зробіть герметичними за допомогою лляної нитки або спеціального герметика. Після закінчення установки пустите в систему опалення воду, перевірте справність роботи приладів, при необхідності усуньте недоліки в монтажі.