Як змайструвати просту саморобку.

Творчі заняття з дитиною - це прекрасний вид відпочинку для дорослих. А що може бути краще відпочинку, проведеного з користю! Під час виготовлення саморобки дитина багато чому вчиться, пізнає світ і робити дивовижні відкриття - наприклад, дізнається як влаштована красива і загадкова метелик. Створена з найпростіших підручних матеріалів саморобка - чудове наочний посібник з вивчення цього дивного комахи. Будьте впевнені: інформація, отримана в процесі власної творчості, засвоюється миттєво і назавжди.
Вам знадобиться
 • - рулончик від туалетного паперу;
 • - кольорова або звичайна папір;
 • - ножиці;
 • - фарби, пензлі/пальчикові фарби/фломастери/олівці/воскові крейди;
 • - дріт/гнучкі тонкі йоржики (pipe cleaners) для виробів;
 • - клей/двосторонній скотч.
Інструкція
1
Намалюйте на папері форму крил метелика: вона може бути стилізована під просте «сердечко» або більш наближена до природної форми. Розмір крилець визначте, орієнтуючись на розмір рулону з-під туалетного паперу. Прикладіть його до альбомному аркуші і намалюйте одне крило, а друге можна обвести на просвіт по контуру першого (склавши аркуш паперу навпіл).
2
Раскрасьте разом з дитиною крила метелика за допомогою будь-яких матеріалів. Зобразіть на поверхні крилець абстрактні візерунки або зробіть їх схожими на натуральні. Пальчиковими фарбами можна отримати дуже красивий ефект «пуантилізму», при якому малюнок складається з безлічі точок.
3
Крім цього, ви можете застосувати техніку аплікації для прикраси метелики. Виріжте з кольорового паперу різноманітні фігури: кола, ромби, трикутники, квіточки, сердечка, зірочки і т.д. Дайте дитині приклеїти їх на крильця в довільному порядку або відповідно до задуманим візерунком.
4
Поки підсихає фарба і клей на крилах, займіться тулубом метелики. Намалюйте на рулончик від туалетного паперу у відповідному місці оченята, носик і ротик. Дозвольте маляті прикрасити всю решту поверхні тулуба так, як йому заманеться. Ви можете давати направлення його творчості (наприклад, підкажіть, що дуже красиво виглядають горизонтальні смужки або «горошок»), але основну роботу нехай виконує він сам.
5
Коли всі деталі метелики висохнуть, виріжте крила по контуру і склейте їх між собою (хоча, їх обидва можна спочатку малювати однією деталлю). А потім приклейте крила ззаду до її тулубу, змастивши на них клеєм невелику смугу посередині. Міцно притисніть деталі один до одного і дайте поделке висохнути.
6
Заключний етап - виготовлення вусиків метелика. Їх ви можете вирізати з паперу і приклеїти в області над «мордочкою» комахи. Або використовуйте для цієї мети тонкі різнокольорові волохаті йоржики (pipe cleaners). Відріжте шматок такого йоржика, щоб його довжини вистачило на два вусики. Зігніть його навпіл, зігніть кінчики у вигляді вусиків і прикріпіть всю конструкцію зсередини тулуба (рулончика) за допомогою міцного двостороннього скотчу. Таким же чином можна зробити вусики зі звичайного дроту.
Корисна порада
Крила метелика можна зробити і багатошаровими: виріжте кілька пар крилець (дві-три) різного розміру, прикрасьте і приклейте їх, розташовуючи менші поверх великих.
Щоб виконати своїми руками вироби, не обов'язково витрачати кілька днів. Головне, вибрати нескладний мотив, підготувати комплектуючі, організувати робочий процес - і створення виробів займе не більше пари годин.
Вам знадобиться
 • - ПВА;
 • - кольоровий папір;
 • - ножиці;
 • - керамічні статуетки;
 • - кисті;
 • - акрилові фарби для розпису скла та кераміки;
 • - перегорілі лампи;
 • - гудзики, намистинки, бісер, стрічки
 • - яскрава тканина , вата.
Інструкція
1
Освойте техніку квілінг. За допомогою деталей, згорнутих з кольорових смужок паперу, можна не тільки прикрасити листівку або аплікацію, але і зробити об'ємну шкатулку, прикраса на ялинку або рамку для фотографій. Найпростіші вироби можна створити буквально за кілька хвилин, вони не потребують часу для висихання.
2
Придбайте в магазині для художників готові керамічні статуетки. Їх можна розписати акриловими фарбами або гуашшю так, як вам подобається. Майте на увазі, що гуаш може залишати сліди на руках та одязі, тому краще покрити виріб шаром лаку. Щоб закріпити акрилові фарби, можна залишити саморобку в гарячій духовці на півгодини. Час виготовлення такої дрібнички становить від одного до декількох годин.
3
Розпишіть акриловими фарбами маленькі пляшечки або баночки з-під дитячого харчування. Створення нескладного геометричного малюнка займе у вас не більше півтори години, включаючи час на випал в духовій шафі.
4
Використовуйте перегорілі лампочки для створення новорічних виробів. Розфарбуйте їх лаком для нігтів або акриловими фарбами. Наклейте гудзики, намистинки і бісер, перев'яжіть стрічками. Виробництво простий падлюка займе у вас не більше півгодини і залежатиме в першу чергу від швидкості висихання лаку або фарби.
5
Зробіть з тканини прості іграшки. Для цього складіть аркуш навпіл, намалюйте половину іграшки, наприклад, ведмедика, янголятка або зайчика. Виріжте, розпрямте викрійку. Зробіть з кольорового м'якої тканини 2 однакові деталі, на одній вишийте очі і рот.
6
Сшейте деталі по периметру петельним швом. Намагайтеся робити стібки однакової величини, використовуйте кольорові товсті нитки або муліне. Набейте іграшку невеликою кількістю вати. Створення такої іграшки займе у вас не більше години, кількість часу буде залежати від розміру виробу і ваших навичок шиття. Щоб прискорити процес, можна використовувати швейну машинку в режимі «зигзаг».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ofel0L0e0iI