Як полагодити термостат.

Основні функції термостата - швидкий прогрів автомобіля в умовах низьких температур і захист двигуна від перегріву. Про несправності термостата можна дізнатися, поглянувши на приладову панель. Стрілка температурного датчика охолоджувальної рідини піде в червоний заборонений сектор, а в зимовий час салон автомобіля буде незвично довго прогріватися.
Інструкція
1
У випадку зі стрілкою в забороненому секторі ви маєте справу з закриттям термостата , коли охолоджуюча рідина змушена циркулювати по малому колу. Двигун перегрівається від того, що основна частина тепла залишається в двигуні. У другому випадку ви спостерігаєте протилежну картину. Через постійно закритого термостата двигуну навпаки не вистачає тепла і тому вам загрожує перевитрата палива. Несправний термостат доведеться зняти, але лише після того, як злита охолоджуюча рідина.
2
Тепер вам слід видалити з нього бруд, накип і привести в порядок отвір в клапані. Але перед цим перевірте термостат. Для цього покладіть його в каструльку з водою і почніть нагрівати на плитці, попередньо приготувавши термометр зі шкалою, розрахованої на температуру понад 100градусов С. В ході перевірки вам потрібно зафіксувати при якій температурі клапан відкривається, і який при цьому виходить розмір отвору. Орієнтуватися слід на величину температури, позначеної на корпусі термостата . У ВАЗів вона зазвичай становить 81-85 градусів, а у деяких іномарок - 92-93 градуси.
3
Є ще один вид перевірки термостата - за розмірами в залежності від ступеня нагріву. Для цього вам слід озброїтися штангенциркулем і заміряти відстань між точками в охолодженому і нагрітому стані. Різниця при замірах, як правило, становить не менше 7 мм.
4
Трохи почекайте, поки термостат охолоне, і перевірте, закрився Чи клапан повністю. Якщо ви виявили, що термостат несправний, то не намагайтеся його полагодити, а сходіть в найближчий магазин запчастин і купіть новий.
5
У разі якщо в магазині не виявиться термостата для вашого автомобіля, то знайте, що можна обійтися і без нього. Візьміть шматочок тонкого пластику, виріжте з нього коло і виконайте в ньому кілька отворів, після чого поставте це нехитре пристосування на місце термостата . В результаті циркуляція по великому колу буде утруднена і відновиться подача теплої води в систему опалення салону, а також для забезпечення робочої температури двигуна.