Як пов'язати будьонівку.

будьонівці придумали ще до революції, а випускати почали під час Першої світової війни. Але до військ ця шапка так і не потрапила. Їх планували ввести в ужиток армії влітку 1917 року. Однак найбільш широке поширення будьонівка отримала тільки в 30-х роках XX сторіччя. Зараз же таку модель головного убору охоче використовують для молоді та маленьких дітей. А в'язана будьонівка - це взагалі сучасний тренд.
Вам знадобиться
  • -ніткі;
  • -крючок;
  • -елементи декору: фетровий тканина і т.д.
Інструкція
1
Починайте в'язати будьонівку з верхівки. Для цього наберіть ланцюжок з повітряних петель. Наприклад, для дітей достатньо 3 петель. Потім вплутаємося в останню петлю 3 стовпчики без накиду. Далі продовжуйте в'язання по спіралі. Для цього пров'язуйте стовпчик в стовпчик без накиду, потім додавайте петлі, вив'язуючи два стовпчики б/н з однієї петлі.
2
Зробіть ще, як мінімум, 8 стовпчиків б/н і потім додайте 4 стовпчика без накиду. Далі продовжуйте в'язання, додаючи через кожен ряд 6 стовпчиків без накиду. Повторювати так треба 5 разів. Після в'яжіть, додаючи по 6 петель в кожному ряду. Таким чином у вас повинен вийде коло діаметром приблизно 17 см. Коли досягнете цієї позначки, в'яжіть по прямій. Довжина полотна, пов'язаного таким чином, повинна досягати 8-9 см. Для визначення правильності в'язання, приміряйте будьонівку на того, кому її в'яжіть. Це вийде безпосередньо ковпачок будьонівки.
3
Переходьте до виготовлення одвороту. В'яжіть його стовпчиками без накиду на довжину, рівну приблизно 2/5 від загальної довжини виробу. Потім обв'яжіть напівстовпчиками без накиду вушка. Довжину їх варіюєте самостійно. Коли закінчите в'язання, обв'яжіть виріб рачьім кроком. Це необхідно, щоб «закрити» полотно.
4
Тепер можна зайнятися декоруванням будьонівки. Якщо ви хочете, щоб вона нагадувала червоноармійську шапку, виріжте з фетровому тканини червону зірку і пришити її на відворот. Якщо ви робите будьонівку для дівчинки, можете обшити її намистинами або стрічками. Також можна шапку додатково утеплити. Для цього в якості підкладки використовуйте фліс або хутро. Зробіть відповідну викрійку і зшийте підкладку, яку потім ушийте в шапку. Якщо хочете утеплення понадежнее, зв'яжіть дві косички і прив'яжіть їх до кінчиків вух. Вони служитимуть зав'язками для шапки, які захистять вуха від вітру.