Чому підвищується температура тіла.

Нормальна температура людського тіла складає 36,6 градусів Це оптимальна температура для біохімічних процесів, що протікають в організмі. Для деяких людей нормою є температура від 36 до 37 градусів. Часто високу температуру вважають проявом застуди. Але так відбувається далеко не завжди. Існує безліч причин її виникнення.
Підвищення температури тіла обумовлено боротьбою організму з якими-небудь вірусами, бактеріями або є наслідком фізичного впливу на нього (опіки, обмороження, травми). При високій температурі життєдіяльність мікроорганізмів стає скрутної, деякі з них гинуть вже при 38 градусах.Еслі температура підвищується, а поряд з нею у хворого спостерігається нежить, першіння в горлі, кашель, то причина цьому - гостре респіраторне захворювання . ГРЗ або ГРВІ є найбільш частими причинами підвищення температури тіла в північних регіонах. У південних широтах найчастішою причиною підвищення температури є шлунково-кишкові розлади, що супроводжуються проносом, блювотою, здуттям жівота.Еще однієї популярної причиною підвищення температури є передозування деяких лікарських препаратів і отруєння токсичними речовинами. Вони впливають на гіпоталамус - частина головного мозку, яка відповідає за температурну регуляцію організму. Дуже рідко причиною підвищеної температури тіла (гіпертермії) є придбані або вроджені захворювання гіпоталамуса.Повишеніе температури тіла може бути пов'язано із загальним перегріванням організму. Це може статися після кількох годин, проведених на сонці, або в лазні. У цьому випадку необхідно прийняти прохолодний душ і вийти в добре провітрюване приміщення. Підвищення температури тіла понад 38 градусів є свідченням теплового удару, що вимагає лікарської помощі.Прічіной підвищеної температури можуть бути такі серйозні захворювання як пневмонія, холецистит, панкреатит, туберкульоз, сифіліс. Тому якщо висока температура тримається протягом декількох днів, не варто відкладати візит до лікаря.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=o6psoLR9AO8
Маленька дитина в сім'ї - об'єкт всебічної любові і турботи. Батьки дуже турбуються про самопочуття і здоров'я крихти. Невелике підвищення температури здатне викликати легку паніку у дорослих членів сім'ї. Чи так це страшно - жар у грудничка?

Фізіологія

Недосконала терморегуляція грудничка реагує на зміни температури повітря, фізичні, емоційні навантаження, наприклад, плач, масаж або зарядка. Тому новонароджені діти швидко перегріваються, а також переохолоджуватися. Нормальної температура тіла у немовлят вважається від 35 до 38,5 градусов.Чтоби виключити паніку, слід знати індивідуальну норму малюка, для цього потрібно вимірювати температуру тіла три дні поспіль вранці, вдень, ввечері в один і той же час. Проводити вимірювання слід орально, ректально або в пахвовій западині. Середні показники дадуть можливість батькам визначити, захворів чи ні малюк. Всі вимірювання проводяться, коли немовля абсолютно спокійний, здоровий.

Інфекції

Жар тіла може бути ознакою інфекційних захворювань, інфекцій. При високих значеннях, організм самостійно намагається боротися з вірусами і бактеріями. Підвищення понад 37 градусів сприяє активізації захисних клітин, що не дозволяє інфекціям поширюватися. Слід дати організму грудничка допомогти самому собі, збивати жар при значеннях до 38,5 градусів НЕ следует.Когда підвищується температура немовляти вище 38,5 градусів, у віці до 3 місяців, потрібно телефонувати педіатра або викликати швидку допомогу. Не можна давати жарознижуючі ліки без рекомендації лікаря. Жар у новонароджених дітей може викликати серйозні осложненія.Следует спостерігати за немовлям, а не тільки за показаннями термометра. При 39 градусах малюк виглядає цілком здоровим і життєрадісним, то знижувати її необов'язково. Коли при 38 градусах малюк плаксивий, знесилений, то потрібно викликати лікаря. Слід не тільки збити жар тіла, а, головне, усунути її причину. Кращі показники хвороби малюка - його поведінка, а не цифри на градуснику.

Реакція на щеплення

Реакція на щеплення іноді викликає підвищення температури у немовляти. Обумовлено це антигенними складовими вакцини та індивідуальними особливостями малюка. Гіпертермія вважається нормальною реакцією, що показує, що організм бореться з інфекціями і вірусамі.Существует необґрунтоване оману, що сильний жар завдає шкоди мозку. Наукою не доведено жодного факту. Фебрильні судоми також не викликають пошкоджень, а дія жарознижувальних препаратів для виключення не доведені. Гіпертермія - здорова реакція організму.