Чому кров темна.

Кров , яка тече по артеріях і венах, містить величезну кількість різних клітин, які виконують певні функції і відповідають за її колір. Кров може бути темно-червоною або мати більш світлий відтінок. Все це обумовлено рядом причин.
У крові присутній білок, який називається гемоглобіном. Він містить залізо і знаходиться в червоних кров'яних тільцях - еритроцитах. Це необхідна умова для перенесення кисню до клітин тіла, а отже, підтримання його життєдіяльності. Саме еритроцити надають крові червоний колір. Поза еритроцитів гемоглобін здатний зв'язати кисень тільки під впливом ферментів. Гемоглобін сприяє транспортуванню кисню з легенів до різних органів і тканин. Різниця в кольорі крові пояснюється неоднаковим вмістом кисню в її клетках.Однім з видів судин є артерії. Вони переносять кров від легенів і серця до решти органів і тканин організму. Ця кров насичена киснем, який в свою чергу, з'єднуючись з гемоглобіном, надає крові яскраво-червоний колір. Артеріальна кров розподіляється через капіляри і невеликі кровоносні судини з тонкими стінками, які переносять кисень і поживні речовини до всіх інших Кленке організма.Продуктом обміну, який виробляється клітинами, є вуглекислий газ. Він проникає в кров через стінки капілярів. З капілярів ця насичена вуглекислим газом кров надходить у вени, які є ще одним типом кровоносних судин. Через вени кров потрапляє до легенів і серця. Темно-червоний, майже бордовий колір крові обумовлений тим, що в ній відсутній кисень. До того ж еритроцити зменшуються в розмірах і втрачають свій насичений яскравий колір. Коли кров досягає легенів, вуглекислий газ проникає в них. У цей момент в мозок надходить сигнал про те, що в легенях накопичився вуглекислий газ, мозок дає команду зробити видих, і весь вуглекислий газ викидається в повітря. Після цього людина робить вдих, кров знову насичується киснем, і процес починається спочатку.
Деякі захворювання можуть виявлятися не тільки поганим самопочуттям, але і різними висипаннями на тілі або зміною кольору шкірних покривів. Важливо вчасно помітити ці зміни і звернутися за допомогою до фахівців.

Чому шкіра навколо очей темна

Шкіра навколо очей є самою тонкою і ніжною. Вона пронизана безліччю капілярів, по яких тече кров. В результаті розриву крихітного судини кров витікає. Через процесу звільнення організму від витекла крові і виникають темні кола. До складу крові входить гемоглобін, в процесі окислення він розпадається на більш дрібні складові і набуває фіолетовий або синій колір. Такий же процес спостерігається після удару, коли з'явився синець.

Причини появи темних кіл під очима

Алергічна реакція може стати причиною появи чорних кругів під очима. Коли сльозяться і сверблять очі, неможливо встояти і не почухати їх. Через постійне натирання і відбувається пошкодження капілярів, що тягне за собою такі последствія.Битует думка, що втома, недосипання, перенапруження можуть відповідним чином перетворити зовнішній вигляд. Але такий спосіб життя не є причиною появи чорних кіл, він лише робить шкіру блідою, що ще більше підкреслює чорноту під очима. А ось неправильне харчування, нестача вітамінів і відсутність відпочинку в сукупності можуть вплинути негативно на шкіру навколо очей. Розмовляючи з людиною, завжди дивишся йому в очі. Запримітив чорні кола у співрозмовника, міняєш про нього враження. Складається відчуття, що він чимось хворий. Це може бути і так. Порушення функціонування нирок, серцево-судинні захворювання, нестача кисню можуть вплинути на колір шкіри навколо очей. Щоб виправити це, не допоможуть косметичні процедури, необхідно вилікувати захворювання.
У разі виявлення під очима чорних плям, необхідно звернутися до лікаря для виявлення причини. Можливо, це перша ознака серйозного захворювання.
Виною всьому може бути старість, яка не щадить нікого. Шкіра стоншується, кровоносні судини стають більш помітними. І чим старше людина стає, тим процес все більше ускладнюється. Виявляючи причину появи чорних кругів під очима лікар може диагносцировать недолік заліза в крові.
Щоб підвищити рівень заліза в крові, необхідно правильно харчуватися, вживати більше в їжу свіжих фруктів, овочів і натуральних соків.
Особливо ретельно необхідно стежити за зором, очима і станом своєї шкіри людям, що працюють багато за комп'ютером. Сильне перенапруження органів зору - причина появи кіл під очима.